Kujawsko-pomorskie: Mógł zabić na autostradzie! Nie uwierzycie, ile promili pokazał alkomat

2022-05-12 11:48
Kierowca ciężarówki na autostradzie
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Kujawsko-pomorskie: Wiózł śmierć na autostradzie. Kierowca ciężarówki kompletnie zwariował

Kujawsko-pomorskie: Gdy kierowca "osobówki" zobaczył, co wyprawia prowadzący ciężarówkę, złapał się za głowę. Zachował jednak przytomność i powiadomił służby, czym być może uratował komuś życie. Alkomat pokazał nieprawdopodobne liczby. - Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności - przypomina asp. Marta Błachowicz z KPP Aleksandrów Kujawski.

- Eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierowców jest dla policjantów jednym z priorytetów. Często zdarza się tak, że w tych działaniach policjanci są wspierani przez przypadkowe osoby, które informują policję gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca - podkreśla asp. Marta Błachowicz. Tak też było w przypadku ze środy (11 maja), kiedy to w ręce służb trafił 26-latek. Prowadząc ciężarówkę wykonywał takie manewry (kilka razy ledwie uniknął zderzenia z barierkami), że jadący za nim czuł się zagrożony. Ok. 22:30 powiadomił policjantów o zaistniałej sytuacji. Na szczęście patrol bardzo szybko pojawił się w okolicach Aleksandrowa Kujawskiego. Być może dzięki temu uratowano czyjeś życie.

Czytaj też: Zatrzymali pijanego kierowcę BMW. Na jaw wyszło coś jeszcze. Kontrola zupełnie pogrążyła 26-latka

- Policjanci zatrzymali mężczyznę. Kierowca ciężarówki miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 26-latek stracił już prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności - podsumowuje asp. Marta Błachowicz, oficer prasowy KPP Aleksandrów Kujawski.

Nasza redakcja po raz kolejny apeluje do kierowców, nie tylko z regionu - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE