Lech II Poznań - Elana Toruń, zdjęcia z Wronek

Autor: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka Lech II Poznań - Elana Toruń, zdjęcia z Wronek

Lech II Poznań - Elana Toruń: Dobry mecz we Wronkach i sprawiedliwy remis [WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-06-17 18:57

26. kolejka 2. ligi to m.in. spotkanie Lecha II Poznań z Elaną Toruń. Podopieczni Bogusława Pietrzaka wierzyli, że są w stanie wygrać po raz trzeci z rzędu. Z kolei grające we Wronkach rezerwy "Kolejorza" miały nadzieję na podtrzymanie serii spotkań bez porażki. Zobaczcie relację i wynik meczu Lech II Poznań - Elana Toruń.

Pierwszy mecz Elany Toruń z Lechem II Poznań to był prawdziwy festiwal strzelecki. Teraz również ostrzyliśmy sobie zęby na ciekawe widowisko. "Żółto-Niebiescy" wygrali dwa ostatnie mecze, a rezerwy "Kolejorza" nie przegrały po przerwie spowodowanej pandemią. Obie drużyny potrzebowały punkty, gdyż ścigają czołową szóstkę. Bogusław Pietrzyk liczył, że jego podopieczni, którzy zagrali na "zero z tyłu" z Garbarnią, znów zaprezentują się przyzwoicie w defensywie. Lech chciał obnażyć po raz kolejny mankamenty torunian.

Lech II Poznań - Elana Toruń, relacja

Pierwsza połowa była całkiem niezła w wykonaniu torunian, ale co z tego, skoro po 45. minutach cieszyły się rezerwy "Kolejorza". Błędy popełniał Mateusz Stryjewski, który miał udział przy obu trafieniach dla rywali. Najpierw w 13. minucie Skóraś wykorzystał idealne dogranie Kaczmarka, a po kontrze w 41. trafił Filip Symczak. Na szczęście dla Bogusława Pietrzaka, bramka Onsorge pozwalała utrzymać kontakt. Torunianie mieli więcej sytuacji, ale szwankowała m.in. skuteczność Filipa Kozłowskiego.

Po przerwie Elana uzyskała przewagę i to zaowocowało bramką Bartosza Machaja. Komedia pomyłek w szesnastce gospodarzy poskutkowała strzałem z najbliższej odległości skrzydłowego "Żółto-Niebieskich". To jego trzeci gol w trzech ostatnich meczach.

Końcówka to już zdecydowanie gorsze tempo niż przed przerwą. Obie drużyny wyglądały na zadowolone z podziału punktów. Ostatecznie tak właśnie się stało. Torunianie zaprezentowali niezły futbol i mogą z podniesionymi głowami wracać do grodu Kopernika.

Lech II Poznań - Elana Toruń 2:2 (Skóraś 14', Szymczak 41' - Onsorge 34', Machaj 64')

Lech II Poznań: Szymański - Cywka (71' Tupaj), Wojtkowiak, Andrzejewski, Smajdor - Marciniak, Letniowski, Bartkowiak - Skóraś, Szymczak, Kaczmarek (75' Yatsenko)

Elana Toruń: Sokół - Andrzejewski, Onsorge, Bierzało, Stryjewski (88' Rak) - Kryszak (C), Kołodziej, Hrnciar (79' Jóźwicki), Machaj (Kościelniak) - Boniecki (Świeciński), Kozłowski

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).