Legendarny wokalista wystąpi w Toruniu. To będzie inauguracja sezonu

i

Autor: CC Wikimedia.org Legendarny wokalista wystąpi w Toruniu. To będzie inauguracja sezonu

Koncert

Legendarny wokalista wystąpi w Toruniu. To będzie inauguracja sezonu

2023-09-14 17:47

Toruń: W poniedziałek (18 września 2023 r.) w kultowym Hard Rock Pubie Pamela wystąpi legendarny Doogie White. Kojarzony m.in. z kultowej grupy Rainbow zainauguruje tym samym nowy sezon. Właściciele lokalu są przekonani, że tego koncertu nie wolno przegapić.

Takiego show Toruń dawno nie widział. Wyjątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Legendarny wokalista Rainbow wystąpi z zespołem w składzie: Bartek "Bratek" Wójcik (gitara), Karol Wójcik (gitara basowa), Kamil Bagiński (perkusja). Doogie White to legendarny „głos” najwybitniejszych gitarzystów świata oraz absolutnie niezwykła postać, pośród rockowej estrady. Jest to szkocki wokalista, który nagrał ostatnią studyjną płytę z legendarnym zespołem Rainbow Ritchiego Blackmore`a zatytułowaną „Stranger In Us All” (1995), popartą paroletnią światową trasą, przez wielu uważaną za najlepszą dotychczas.

Doogie White i jego dokonania

Został wydany również live DVD „Black Masquerade”, będący zapisem koncertu supergrupy Rainbow z Rockpalast 1995 (Philipshalle, Düsseldorf). W 2001 roku Doogie White dołączył do wirtuoza Yngwie Malmsteen'a i jego Rising Force, z którym to nagrał dwa albumy oraz koncertował intensywnie przez siedem następnych lat. W późniejszym okresie koleje losów związały go z wielkim Michaelem Schenkerem, gitarzystą SCORPIONS oraz UFO. Kolaboracja zaowocowała dwoma studyjnymi oraz koncertowymi albumami z Michael Schenker's Temple of Rock oraz była kontynuowana w kolejnych odsłonach solowej twórczości Schenker'a.

Doogie White jest jednym z najbardziej zapracowanych wokalistów rockowych. W jego muzyczną biografię wpisuje się również wspólne koncertowanie z absolutnymi ikonami, m.in. Jonem Lordem (Deep Purple), wykonując legendarne partie wokalne podczas epickich koncertów z serii „Concerto for Group and Orchestra”. Doogie White obecnie nagrywa oraz występuje ze słynnym Alcatrazz, w którym grali tacy giganci jak Steve Vai, wyżej wspomniany Yngwie Malmsteen oraz były wokalista RAINBOW Graham Bonnet. W 2020 roku nagrał z polskim gitarzystą Bartoszem „Bratkiem” Wójcikiem utwory „The Machine” oraz „All I`ve Known”, które znalazły się na albumie solowym „Bratka” („The Book Of Life”).

Toruń: Legendarny Doogie White wystąpi z zespołem

Doogie White do Polski powróci w składzie wyjątkowym, m.in. z wyżej wymienionym Bratkiem, multiinstrumentalistą, w tym basistą Karolem Wójcikiem oraz perkusistą Kamilem Bagińskim (Virgin Snatch). Kolekcjonerskie wejściówki na koncert Doogiego White’a są dostępne w przedsprzedaży (do 17.09.2023) w cenie 100 zł. W dniu koncertu (18.09.2023) - 120 zł.

Bilety można kupić w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy [email protected] i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość kolekcjonerskich wejściówek jest ściśle limitowana.

QUIZ. Toruń bez tajemnic. Mieszkańcy muszą znać odpowiedzi! Bez 8/10 nie pokazuj się na starówce

Pytanie 1 z 10
Prezydentem Torunia jest.... (stan na 17.07.2022 r.)