Świątecznie

Magiczny klimat wypełni toruńską starówkę. Prezydent zdradza szczegóły i daty

2023-11-29 9:06

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się torunianom m.in. z iluminacjami na starówce. Prezydent Michał Zaleski zdradził plany na nadchodzące tygodnie. Już 1 grudnia pojawi się efektowna choinka. Co jeszcze szykują władze grodu Kopernika? Szczegóły na se.pl.

W minioną sobotę (25 listopada 2023) relacjonowaliśmy w naszym serwisie otwarcie Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Efektowna parada z udziałem św. Mikołaja przypomniała nam, że wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Na początku grudnia na starówce pojawią się magiczne, iluminowane elementy, które zapewnią niezwykły klimat. - Łącznie w centrum Torunia pojawi się około 200 iluminowanych elementów. Zostaną z nami aż do 8 stycznia - informuje prezydent Michał Zaleski.

Czytaj też: Władze Torunia podjęły decyzję w sprawie Sylwestra 2023. Mieszkańcy będą rozczarowani

Toruń: Świąteczna iluminacja na starówce. Co, gdzie i kiedy?

- Instalacja ozdób już trwa, przywiezienie choinki planujemy na 1 grudnia, a 15 grudnia gotowa będzie szopka na Rynku Nowomiejskim. Wszystko zostanie przygotowane na Mikołajki - zdradził prezydent Michał Zaleski. Efektowna, ogromna choinka co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem torunian. Choć do Wigilii będziemy mieli jeszcze 23 dni, to już pierwszego dnia grudnia będzie można się wkręcać w klimat. 

Iluminacja świąteczna na starówce. Zobacz piękne zdjęcia z 2019 roku. Galerię umieszczamy pod tekstem