Pożar w Inowrocławiu. Bohaterska akcja policjantów

i

Autor: Straż Pożarna / KPP w Inowrocławiu / Zdjęcie poglądowe Małe dzieci płakały, błagając o pomoc. Bohaterska akcja i ewakuacja po pożarze w Inowrocławiu

Małe dzieci płakały, błagając o pomoc. Bohaterska akcja i ewakuacja po pożarze w Inowrocławiu [Zdjęcia]

2022-05-06 12:59

W tamto feralne sobotnie popołudnie (23.04.2022) po godz. 15.00 w kamienicy przy ul. Niepodległości na parterze pod schodami wybuchł pożar. Zgłaszający przekazał służbom, że pomocy potrzebują m.in. małe dzieci, które płacząc błagają o pomoc. Dzięki wspaniałej akcji policjantów i świadka udało się zapobiec tragedii. Bohaterowie odebrali zasłużone nagrody od Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosława Elszkowskiego.

Pożar w Inowrocławiu wyglądał bardzo groźnie. Korytarz zajął się czarnym dymem i pożar szybko rósł na sile. Powiadomione o pożarze służby natychmiast zmierzały w kierunku zagrożenia. - Ze zgłoszenia wynikało, że z kamienicy dochodzą odgłosy płaczących dzieci i wołanie o pomoc - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu. Z komunikaty policji dowiadujemy się, że pierwsi na miejsce dotarli kruszwiccy dzielnicowi z miejscowego komisariatu. Wbiegli do kamienicy i zaczęli pukać do wszystkich drzwi mieszkalnych, wzywając ludzi do ewakuacji. W działania z policjantami włączył się mężczyzna, który przypadkowo znalazł się w pobliżu i zauważył pożar. On również zasługuje na uznanie, bo wbiegł do kamienicy pomagając ewakuować mieszkańców.  

Czytaj też: Inowrocław: Pomoc seniorce zamieniła się w sprawę kryminalną!

- Gdy wraz z przybyłymi strażakami wszyscy znaleźli się na drugim piętrze, skąd miały dochodzić głosy dzieci, wyważyli drzwi i weszli do środka. Tam w jednym z pokoi w głębi mieszkania zauważyli troje dzieci w wieku: 7, 9 i 11 lat. Policjant, strażak i mężczyzna wynieśli dzieci na zewnątrz kamienicy. Natychmiast trafiły do karetki, gdzie został im podany tlen. W tym momencie też do karetki podbiegli rodzice dzieci, którzy poinformowali, że wyszli z domu na chwilę do sklepu. Dynamiczna sytuacja nie pozostawiała chwili do namysłu. Służby również wyważyły drzwi w jeszcze jednym z mieszkań, by sprawdzić, czy nie ma tam ludzi. Nikogo jednak nie było - wyjaśnia policjantka z Inowrocławia.

Groźny pożar w Inowrocławiu. Bohaterska akcja policjantów. Posypały się gratulacje

Gdy pożar został ugaszony, dowódca akcji gaśniczej ustalił, że zarzewie ognia znajdowało się na parterze pod schodami. Tam były składowane kartony i plastikowe wiadra. Spaleniu uległy ścienne panele i zostały nadpalone drewniane schody. Po ugaszeniu pożaru mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań.

5 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyła się zbiórka dedykowana dwóm kruszwickim dzielnicowym: asp. Karolowi Barczakowi i asp. Łukaszowi Zbawickiemu. Uczestniczył w niej Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Maciejrm Hopcią, Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy asp. szt. Sławomirem Wieczorkiem.

- Insp. Mirosław Elszkowski w imieniu własnym i kierownictwa kujawsko-pomorskiego garnizonu Policji wręczył policjantom listy gratulacyjne. Podziękował im za postawę i gotowość do natychmiastowej pomocy innym. Wypowiadał się z dumą o tych funkcjonariuszach i złożył im życzenia pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym - informuje w komunikacie asp. szt. Drobniecka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE