Meteorolodzy alarmują. Będzie BARDZO ZIMNO! [PROGNOZA POGODY]

2019-12-11 7:14 KM
Meteorolodzy alarmują. Będzie BARDZO ZIMNO! [PROGNOZA POGODY]
Autor: CC Pixabay.com Meteorolodzy alarmują. Będzie BARDZO ZIMNO! [PROGNOZA POGODY]

W środowy poranek spieszymy z najnowszą prognozą pogody dla Torunia i okolic. Musimy się przygotować na konkretne ochłodzenie, mgły i umiarkowany wiatr! Lokalny meteorolog przekazuje nieciekawe wieści, dotyczące warunków biometeorologicznych. Zobaczcie szczegóły!

Po względnie przyjemnym początku tygodnia, w środę (11 grudnia) czekają nas dość trudne warunki atmosferyczne. Z pewnością odczujemy chłód.

- Będziemy na skraju wyżu atmosferycznego znad zachodniej Rosji w zimnej masie powietrza, która w ciągu dnia ogrzeje się do 1-2 stopni, ale chwilami umiarkowany wiatr nieco obniży temperaturę odczuwalną (będzie zimno). Ciśnienie atmosferyczne zwłaszcza w ciągu dnia będzie coraz szybciej spadać, a warunki biometeorologiczne będą się pogarszać. Początkowo sporo chmur i zamgleń, ale z biegiem dnia coraz częściej zaświeci słońce - przekazuje Rafał Maszewski, autor strony pogodawtoruniu.pl.

Uwaga kierowcy - w godzinach porannych widoczność może być ograniczona. Jedźcie bezpiecznie i zdejmijcie nogę z gazu!

Prognoza pogody dla Torunia. Czas na kolejne perturbacje!

W czwartek (12 grudnia) na termometrach w ciągu dnia zaledwie 1 stopień na plusie. W kolejnych dniach przyjdzie delikatne ocieplenie, ale towarzyszyć będą mu słabe/przelotne deszcze oraz dość silny wiatr. Z czwartku na piątek zanotujemy również solidny spadek ciśnienia.

Pogoda poprawi się znacznie na początku przyszłego tygodnia. Sytuacje będziemy rzecz jasna monitorować na ESKA INFO Toruń.