MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń, zdjęcia z meczu

Nieudana pogoń Twardych Pierników. Horror w Dąbrowie Górniczej dla gospodarzy. Mamy zdjęcia

2021-12-19 19:32

MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń, takie smakowite danie przygotowała dla nas w niedzielę (19.12.2021) Energa Basket Liga. Podopieczni Ivicy Skelina wiedzieli, że na Śląsku czeka ich bardzo trudne zadanie i wszystko potwierdziło się na parkiecie. Zobaczcie naszą relację i zdjęcia na se.pl.

Twarde Pierniki Toruń jechały do Dąbrowy Górniczej w dobrych nastrojach. Już z Roko Rogiciem i Danielem Amigo ekipa z grodu Kopernika wyglądała bardzo dobrze. Potwierdziły to wygrane w Słupsku i przed własną publicznością z Kingiem Szczecin. Na Górnym Śląsku nie miało prawa być łatwo, choć MKS Dąbrowa przed tym pojedynkiem zamykała ligową tabelę. Gospodarze wiedzieli jednak, że mogą liczyć na Devyna Marble'a. Już początek niedzielnego pojedynku pokazał, że ekipie Ivicy Skelina nie pójdzie łatwo. Naszą relację z tego meczu znajdziecie pod galerią ze zdjęciami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń, relacja

Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem zawodników z Dąbrowy Górniczej - 26:15. Jeszcze przed dłuższą przerwą gospodarze dołożyli trzy "oczka" do przewagi i trener Ivica Skelin miał o czym myśleć. Twarde Pierniki musiały liczyć na spektakularną pogoń w III i IV kwarcie. Rzeczywiście - po wyjściu z szatni goście z Torunia wyglądali lepiej. Ich liderem był tego dnia Bartosz Diduszko, który punktował na rewelacyjnym poziomie. W trzeciej odsłonie zmagań udało się odrobić sześć punktów, co zwiastowało ogromne emocje w samej końcówce.

Przy stanie 80:72 na korzyść MKS-u, dwa rzuty wolne wykorzystał Aaron Cel, a później dwa razy za trzy trafił wspominany wyżej rewelacyjny Diduszko. Na nieszczęście Twardych Pierników, swój dobry rytm złapał w tym momencie Deyvyn Marble. Jego pięć punktów dało oddech gospodarzom. Po trzech skutecznych rzutach wolnych, MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 90:82. Wówczas trafił Eads, ale później za trzy spudłował Aaron Cel.

Przyjezdni walczyli ambitnie do końca, "trójkę" zaliczył James Eads, trzy rzuty wolne dołożył Jahenns Manigat, ale na 19 sekund przed końcem z dystansu pomylił się "Didi". W odpowiedzi bezcenne punkty dorzucił z linii rzutów wolnych Marble. Twarde Pierniki nie zdołały już odwrócić losów meczu. Punkty zostały na Górnym Śląsku.

MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń 98:92 (26:15, 26:23, 20:26, 26:28)

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?