Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin, zdjęcia z Areny Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin, zdjęcia z Areny Toruń

Twarde Pierniki Toruń lepsze od Kinga Szczecin! Zdjęcia Kibiców

2021-12-09 19:32

Twarde Pierniki Toruń pokonały po bardzo ciekawym meczu ekipę Kinga Szczecin. Kolejny raz na dobrym poziomie punktował Jahenns Manigat. Mamy zdjęcia kibiców z Areny Toruń. Znajdziecie je na se.pl/torun poniżej.

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin, relacja

Po tym jak Twarde Pierniki Toruń pokonały w Słupsku drużynę Czarnych, kibice z grodu Kopernika odetchnęli z ulgą. Okazało się, że jest życie bez Maurice'a Watsona i Trevora Thompsona. Roko Rogić i Daniel Amigo, którzy weszli do drużyny Ivicy Skelina pokazali, że drzemie w nich spory potencjał. W środowy wieczór trzeba było pójść za ciosem. Rywalem była ekipa Kinga Szczecin. W Arenie Toruń obejrzeliśmy bardzo ciekawy mecz. Relację znajdziecie pod naszą galerią ze zdjęciami kibiców i zawodników obu drużyn.

Pierwsza połowa spotkania przyniosła dziewięciopunktową przewagę Twardych Pierników. W pierwszej kwarcie znakomicie spisali się Rogić i Amigo, którzy przy stanie 14:14 zdobyli wspólnie sześć punktów. Chorwat finiszował też świetnie w drugiej odsłonie zmagań. Na długą przerwę Ivica Skelin i jego zawodnicy schodzili w dobrych nastrojach, ale King Szczecin nie zamierzał się poddawać.

Wilki z województwa zachodniopomorskiego nie zwątpiły w skuteczny powrót. Malachi Richardson i Stacy Davis robili co mogli, ale po drugiej stronie był jescze Jahenns Manigat. Kanadyjczyk znów punktował na dobrym poziomie. W czwartej kwarcie goście wyszli na prowadzenie, ale od stanu  56:57 Manigat rzucił dwie "trójki", a jedną dorzucił Bartosz Diduszko. Ten ostatni wyglądał znakomicie w końcówce. Gospodarze pokazali charakter i wygrali siedmioma punktami. Manigat zanotował 18 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Roko Rogić do 13 "oczek" dołożył 8 asyst i 6 asyst.

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin 76:69 (20:14, 18:15, 16:22, 22:18)

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?