szokujący widok

Myśliwi ze strzelbami gonili dziki w Toruniu! Mieszkańcy nie wierzyli własnym oczom [ZDJĘCIA]

2024-02-22 12:08

Niecodzienny widok na jednym z osiedli w Toruniu. W środę, 21 lutego mieszkańcy bloków na ul. Kościuszki mogli zobaczyć stado dzików, za którymi podąża kilku myśliwych z bronią! - Byłem w szoku. Zwierzęta były przeganiane w mniej zamieszkałe tereny, ale nadal są tu przecież ludzie - mówi nam torunianin.

Do zdarzenia doszło w środę, 21 lutego między godziną 16 a 17. Jak przekazał "Super Expressowi" jeden z naszych czytelnik, przepędzanie dzików rozpoczęło się od ulicy Kościuszki. - Widziałem je potem w okolicy Trasy Średnicowej, Sczanieckiego, a całe stado przeganiali w okolicę Dębowej Góry, która jest słabiej zamieszkana, ale nadal są tam ludzie - mówi nam torunianin. Jak się okazało, te dziki zawędrowały tu w nocy (z 20/21 lutego) w poszukiwaniu pożywienia. Nieproszeni goście stwarzali zagrożenie dla mieszkańców. Na miejsce wezwano straż miejską, która pilnowała dzików do przyjazdu myśliwych.

Zobacz: Dziennikarz miał ostry zawał serca. Protestujący rolnicy nie chcieli go przepuścić! "Nie mamy serca..."

- To młode osobniki, urodzone rok temu, wychowane i niedawno odtrącone przez matki. Są potomstwem trzech loch żyjących w okolicy Dębowej Góry. W sumie w grupie jest siedem młodych loch i pięć młodych odyńców. Przewodzi jej najsilniejszy z tych odyńców, ale te dziki są jeszcze nieorganizowane, bez doświadczenia, dlatego nie podjęły ścieżki - wyjaśnił dziennikarzom Nasze Miasto Toruń dowodzący akcją Grzegorz Karpik z PZŁ.

Dziki na Mokotowie! Czuły się jak u siebie

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jak się nazywa słynny prowadzący/narrator programów przyrodniczych produkcji BBC, który od lat 50. XX w. przybliża nam życie dzikich zwierząt?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki