Nastoletni gang "psychopatów" z Torunia szokuje! 17-letniej agresorki nie złamał nawet areszt

2021-10-15 9:24
Psychopaci z Olsztyńskiej działają w tych okolicach. Nastolatki z Torunia robią straszne rzeczy
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express "Psychopaci z Olsztyńskiej" działają w tych okolicach. Nastolatki z Torunia robią straszne rzeczy

Wracamy do sprawy "Psychopatów z Olsztyńskiej" z Torunia. 12 października policjanci zatrzymali dwoje nastolatków. 17-letnia dziewczyna w czasie przesłuchania bynajmniej nie poczuwała się do winy. Przypomnijmy - chodzi o poniżanie, wyśmiewanie, prowokowanie i nakłanianie do obrzydliwych czynności. Sprawę szeroko opisują "Nowości", które otrzymały wstrząsające nagranie.

"Psychopaci z Olsztyńskiej" szokują! 17-letniej agresorki z Torunia nie złamał nawet areszt

Alkohol, używki, poniżanie dzieci z bloków socjalnych, zwłaszcza tych z dysfunkcjami. Oto przerażający świat tzw. "Psychopatów z Olsztyńskiej". O ich "działalności" szeroko rozpisują się "Nowości", którym matka jednej z ofiar przekazała wstrząsające nagrania. - 12 października zatrzymanych zostało dwoje nastolatków. Ale sprawa jest rozwojowa; nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Z naszej strony jest zero tolerancji i pobłażania dla takich zachowań. Formalne śledztwo w kierunku uporczywego nękania wszczęła Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód - przekazywał w środku tygodnia asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Czytaj więcej o sprawie: "Psychopaci z Olsztyńskiej". Nastolatki z Torunia robiły im przerażające rzeczy. Ich celem były dzieci

Do grupy "Psychopatów z Olsztyńskiej" należały m.in. dzieci z tzw. dobrego domu - donoszą "Nowości". Zatrzymani przez policję nastolatkowie to 17-latka i 16-latek. Jak się okazuje, dziewczyna bynajmniej nie poczuwa się do winy. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

- 17-latka usłyszała zarzut uporczywego nękania. Z racji wieku odpowiada już jak osoba dorosła. W prokuraturze nie przyznała się do winy. Nie wyraziła też żadnego żalu czy skruchy. Twierdziła, że nie ma sobie nic do zarzucenia, bo chłopiec, który ma w sprawie status pokrzywdzonego, sam szukał kontaktu z grupą i na pewne rzeczy przyzwalał - powiedziała "Nowościom" prokurator Izabela Oliver, kierująca Prokuraturą Rejonową Toruń-Wschód.

Agresywna nastolatka została objęta dozorem policji. Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego chłopca z dysfunkcjami i kontaktowania się z nim w jakikolwiek sposób. Nie może opuszczać kraju. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny. Funkcjonariusze z Torunia nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej bulwersującej sprawie. Z naszych informacji wynika, że w prokuraturze mają miejsce kolejne przesłuchania. Zareagowały również władze miasta z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. 

- W odpowiedzi na sygnały dot. incydentów, do których dochodzi na osiedlu przy ul. Olsztyńskiej poprosiłem moich współpracowników o zorganizowanie spotkania z udziałem służb mundurowych, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz administratora nieruchomości. Potrzebujemy dokładnej analizy sytuacji i pilnego wypracowania skutecznych rozwiązań. Problemy w tym rejonie muszą się skończyć - przekazał gospodarz Torunia na Facebooku.

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Prowadziły agencję towarzyską w Toruniu. Trafiły za kratki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE