"Psychopaci z Olsztyńskiej". Nastolatki z Torunia robiły im przerażające rzeczy. Ich celem były dzieci

2021-10-13 19:55
Przemoc w Toruniu
Autor: archiwum serwisu "Psychopaci z Olsztyńskiej". Nastolatki z Torunia robiły im przerażające rzeczy. Ich celem były dzieci / Zdjęcie poglądowe

"Psychopaci z Olsztyńskiej" to nazwa grupy, która funkcjonuje w internecie. O tym, do czego były w stanie posunąć się nastolatki z Torunia informują "Nowości". Dziennikarka tej gazety ujawniła przerażające szczegóły. Ci młodzi ludzie upokarzali dzieci z bloków socjalnych, szczególnie te z dysfunkcjami. Policja i lokalni politycy interweniują. Szokujące ustalenia znajdziecie na se.pl poniżej.

"Psychopaci z Olsztyńskiej". Nastolatki z Torunia robiły im przerażające rzeczy. Ich celem były dzieci

- 12 października zatrzymanych zostało dwoje nastolatków. Ale sprawa jest rozwojowa; nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Z naszej strony jest zero tolerancji i pobłażania dla takich zachowań. Formalne śledztwo w kierunku uporczywego nękania wszczęła Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód - mówi "Nowościom" Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Funkcjonariusz przekazał dziennikowi efekt działań policji ws. "Psychopatów z Olsztyńskiej". Informacje ujawnione przez dziennikarkę Małgorzatę Oberlan wstrząsnęły mieszkańcami grodu Kopernika. Nastolatki, w tym "dzieci z dobrego domu" miały upokarzać dzieci z bloków socjalnych, szczególnie te z dysfunkcjami. To, do czego ich zmuszały jest przerażające. Alkohol, narkotyki, obnażanie się, zawijanie w dywan pozostawianie nad strumieniem i drwiny z ironicznymi zapytaniami w stylu "wydostaniesz się?". Filmiki ze swoich "działań" przesyłali sobie m.in. przez aplikację messenger.

Czytaj też: 12-latka rzuciła się pod pociąg koło Torunia. W tle miłość do koleżanki

- Za zjadanie włosów z własnego przyrodzenia płaci się im 10 zł. Inni piją, ćpają, albo kradną na polecenie tych nastolatków, bo są przez nich za to chwaleni i cieszą się z ich akceptacji. Jeszcze inni są przymuszani do tych szokujących zachowań  - przekazała "Nowościom" matka jednej z ofiar, która przekazała dziennikowi nagrania.

Miejscem, gdzie powstały szokujące nagrania, które później trafiły do siec w ramach obrzydliwej grupy "Psychopaci z Olsztyńskiej" jest najczęściej teren położony za blokami przy ul. Olsztyńskiej. Matka jednej z ofiar próbowała interweniować, ale oprawcy zasłaniali się m.in. "rodzicami prawnikami" i czuli się całkowicie bezkarni. 

"Psychopaci z Olsztyńskiej". Policja zatrzymuje, polityk z Torunia reaguje

Zatrzymani przez policję nastolatkowie zostali już przesłuchani przez policję. Chłopak nie ma jeszcze 17 lat, więc za nękanie będzie się tłumaczył przed sądem rodzinnym. 17-letnia dziewczyna usłyszała zarzuty uporczywego nękania. Grozi jej do 3 lat więzienia. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej bulwersującej sprawie. Jest też reakcja jednego z radnych.

- W nawiązaniu do artykułu Nowości „"Psychopaci z Olsztyńskiej" - tak nastolatki poniżają dzieci z socjalu", zwracam się z wnioskiem o pilne zorganizowanie spotkania z udziałem Prezydenta Miasta, policji, Straży Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu oraz innych osób mogących mieć wpływ na zapisane w artykule sytuacje – w tym nowo powołaną Radę Okręgu Bielawy – Grębocin – celem zebrania wszelkich informacji o opisanych procederach oraz przedsięwzięcia odpowiednich środków dążących do skutecznego zaprzestania opisanych działań - napisał we wnioski do prezydenta Zaleskiego Maciej Krużewski, radny Rady Miasta Torunia.

Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie. Do rodziców apelujemy w tym miejscu - zwracajcie uwagę na to, czym w "w wolnym czasie" zajmują się wasze dzieci. Nie wolno nam być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Prowadziły agencję towarzyską w Toruniu. Trafiły za kratki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE