Toruń. Wtargnął do szkoły! Agresję wyładował na niewinnej kobiecie

2021-10-11 13:41
Szkoła
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Nauczycielka notorycznie poniżała uczennicę. Jak postępować w konfliktach uczeń-nauczyciel?

Dantejskie sceny w jednej ze szkół na terenie Torunia. W piątek (8.10.2021) policjanci interweniowali w jednej ze szkół na Rubinkowie. Na jej teren wtargnął agresywny mężczyzna z narkotykami. Zatrzymany trafił za kratki. Grozi mu 5 lat więzienia. Szczegóły akcji na se.pl/torun.

Toruń. Wtargnął do szkoły! Agresję wyładował na niewinnej kobiecie

Niepokojące sceny w jednej z toruńskich szkół miały miejsce przed weekendem. - Z opisu świadków wynika, że ten mężczyzna wszedł niepostrzeżenie do szkoły i w pomieszczeniach piwnicy zniszczył dwoje drzwi. Spłoszony przez pracownika najpierw uciekł. Po chwili jednak wrócił. Na jego zachowanie zareagowali pracownicy, których zaniepokoiło nietypowe zachowanie napastnika. Ten nie reagując na polecenia odepchnął jedną z kobiet tak, że doprowadził do uszkodzenia jej ciała - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Toruń protestował po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "PiS niech wychodzi, my zostajemy"

- Dyżurny wiedząc, że mężczyzna jest agresywny skierował w to miejsce policjantów z Oddziałów Prewencji Policji Bydgoszcz, Kompania Toruń, którzy podczas zatrzymania odnaleźli przy mężczyźnie ponad 3,5 grama białego proszku. Wstępne testy potwierdziły, że to narkotyk - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Toruńska policja podaje, że dla 31-latka to nie pierwszy konflikt z prawem. W przeszłości był już notowany m.in. za kradzieże, zniszczenie mienia, groźby i narkotyki. W tym przypadku śledczy zarzucili zatrzymanemu uszkodzenie ciała, naruszenie nietykalności cielesnej, zniszczenie mienia w sposób chuligański, naruszenie miru oraz posiadanie narkotyków. Doprowadzili też mężczyznę do toruńskiej prokuratury. - Oskarżyciel zdecydował, że mężczyzna będzie musiał m.in. siedem razy w tygodniu zgłaszać się na komisariat w ramach nałożonego na niego dozoru, obowiązuje go zakaz opuszczania kraju, kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Obowiązuje go również zakaz zbliżania się do pracowników i uczniów szkoły oraz przebywania na terenie należącym do placówki. Teraz może mu za to wszystko grozić do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za przemoc domową powinny być wyższe?
Ukradli kawę wartą tysiąc złotych. Szuka ich policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE