Nawet -5 stopni w Toruniu! Szykujcie się na atak zimy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nawet -5 stopni w Toruniu! Szykujcie się na atak zimy

Bezlitosna prognoza

Nawet -5 stopni w Toruniu! Szykujcie się na atak zimy

2022-11-18 7:02

Pogoda Toruń 18.11.2022. W piątek na termometrach w województwie kujawsko-pomorskim bardzo nieprzyjemne wartości, nieznacznie wychylające się powyżej zera. Jeszcze gorzej będzie w nocy, gdy zdaniem lokalnego synoptyka Rafała Maszewskiego objawi się konkretny mróz. Najnowsze prognozy prezentujemy na se.pl.

Pogoda Toruń 18.11.2022. Prognoza na piątek

Ciepłe płaszcze, czapki, szaliki i rękawiczki - to wszystko warto mieć w pogotowiu, bo pogoda w Toruniu ma dla nas przede wszystkim bardzo niskie temperatury. - W piątek chmury okresami zakryją słońce. Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże i na ogół bez opadów. Napływać będzie zimna masa powietrza, która w południe i wczesnym popołudniem ogrzeje się do 1 stopnia. Będzie zimno - pisze Rafał Maszewski, meteorolog z serwisu pogodawtoruniu.pl.

- Północno wschodni umiarkowany, chwilami nieco silniejszy wiatr, obniży temperaturę odczuwalną). Ciśnienie atmosferyczne okresami będzie rosnąć, a warunki biometeorologiczne będą obojętne - dodaje ceniony ekspert od pogody.

Nawet -5 stopni w Toruniu. Prognoza na weekend

Maszewski ma dla nas jeszcze gorsze wieści. Nocą objawi się mróz, który osiągnie poziom nawet -5 stopni. Co może nas pocieszać, meteorolodzy nie spodziewają się opadów deszczu/śniegu. A jak wygląda prognoza na sobotę i niedzielę?

19 i 20 listopada na termometrach zobaczymy 0 stopni, a być może nawet delikatny mróz. Warto zaznaczyć, że mówimy tu o pogodzie, która będzie z nami w ciągu dnia. Nocami temperatury mogą spaść nawet do -7 stopni Celsjusza. Nie powinny się przydać parasole, ale mamy nadzieję, że torunianie zmienili już opony na zimowe. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1017 hPa. 

W przyszłym tygodniu nie będzie pogodowego przełomu. Mroźne noce i zimne dnie - taki klimat pozostanie z nami w końcówce listopada. O ewentualnych zmianach będziemy was informować na bieżąco.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy wymieniasz opony z letnich na zimowe?
Atak zimy na Podhalu