Toruń. Potężne załamanie pogody. W prognozach długoterminowych widać zimę

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Toruń. Potężne załamanie pogody. W prognozach długoterminowych widać zimę

Zrobi się zimno!

Toruń. Potężne załamanie pogody. W prognozach długoterminowych widać zimę

2022-11-14 8:07

Pogoda Toruń 14.11.2022 i prognoza długoterminowa dla województwa kujawsko-pomorskiego zwiastuje konkretne ochłodzenie. W poniedziałek nie odczujemy zimowej aury, ale jeszcze w bieżącym tygodniu z termometrów odczytamy bardzo niskie wartości. Meteorolog Rafał Maszewski zdradza szczegóły.

Pogoda Toruń 14.11.2022. Prognoza na poniedziałek

W prognozach długoterminowych dla Torunia widać potężne spadki temperatur, ale najpierw zajmiemy się samym początkiem tygodnia. W poniedziałek (14 listopada 2022 r.) pogoda nie będzie nas straszyć bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. - Nadal będzie pochmurno, z możliwością niewielkich przejaśnień. Zachmurzenie będzie całkowite lub duże. Pozostaniemy w łagodnej masie powietrza, która przez większość dnia będzie miała temperaturę około 8-9 stopni. Odczujemy chłód - podaje Rafał Maszewski ze strony pogodawtoruniu.pl.

- Południowo wschodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a coraz niższe ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać. Warunki biometeorologiczne będą obojętne - dodaje toruński synoptyk.

Toruń. Prognoza długoterminowa zwiastuje mroźne noce i zimne dnie

Uwaga mieszkańcy Torunia i okolic! Od wtorku notować będziemy konkretne ochłodzenie. Jeszcze w środę (16 listopada 2022 r.) temperatury maksymalne osiągną w Toruniu poziom 5 stopni, ale już dzień później będą to zaledwie 2 stopnie Celsjusza, a w weekend tylko 1-2. Dodatkowo, nocami termometry pokażą aż -4 stopnie Celsjusza. Ciśnienie wzrośnie do 1014-1018 hPa, ale nie to będzie największym problemem. Kierowcy muszą być gotowi na skrobanie szyb samochodów. Na razie w prognozach nie widać opadów śniegu, ale trzymamy rękę na pulsie. O aktualizacjach w prognozach cenionych synoptyków będziemy was informować na bieżąco w naszym lokalnym oddziale "Super Expressu".

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Atak zimy na Podhalu