Toruń ma nowy, duży parking w okolicach starówki!

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń ma nowy, duży parking w okolicach starówki!

Trzeba sięgnąć do portfeli

Nie tylko ceny biletów MZK. Mieszkańcy Torunia zapłacą więcej za parkowanie!

2022-10-14 19:18

Toruń: Podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki. To już nie tylko ceny biletów autobusowych i tramwajowych MZK, ale również opłaty za parkowanie. Kierowcy będą musieli sięgnąć głębiej do portfeli. Nowe stawki zaproponował już prezydent Michał Zaleski.

Toruń. Nowe stawki za parkowanie. Kierowcy zapłacą więcej

W tym tygodniu informowaliśmy was w naszym serwisie o podwyżkach cen biletów MZK w Toruniu. Komentujący proponowane przez prezydenta Michała Zaleskiego zmiany nie byli zachwyceni i to mówiąc delikatnie. Podkreślali mierną jakość komunikacji miejskiej i zwracali uwagę na spóźnione pojazdy, panujący w środku bałagan i korki. 

Złych wieści mamy niestety ciąg dalszy. Kierowcy zapłacą więcej za parkowanie w Toruniu. Szczegóły zdradził na czwartkowej (13.10.2022 r.) konferencji prasowej sam gospodarz miasta. Cena za pierwsze pół godziny parkowania pojazdu w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania ma wzrosnąć z 2 do 2,60 zł. Drożej będzie też w strefach A i B odpowiednio z 1,20 zł na 1,40 zł i z 60 groszy na 70. Co dalej? Za pierwszą godzinę w ŚSPP zapłacimy 6,20 (podwyżka o 1,20 zł), w strefie A 3,50 (50 groszy więcej), a w B 1,60 (10 groszy więcej). Bilet miesięczny w strefie A będzie kosztować 345 zł (a nie jak do tej pory 300), a w B 175 zł (więcej o 25 zł).

Zmiany zostaną przegłosowane (lub nie) na najbliższej sesji Rady Miasta Torunia. - W tym roku dochody ze stref mają wynosić około 6,8 mln zł, w przyszłym roku mielibyśmy wpływy o około półtora miliona większe - powiedział prezydent Zaleski.

Podwyżki cen wiążą się rzecz jasna z kryzysem, z którym walczą wszystkie miasta Polski. Drożeją nie tylko surowce. Wcześniej Toruń solidnie odczuł skutki pandemii koronawirusa, która odbiła się m.in. na wpływach z turystyki.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy mocno odczuwasz podwyżki cen?
Wycinka czy demolka drzew przy moście im. Piłsudskiego w Toruniu