Mieszkańcy Torunia zapłacą więcej za bilety MZK! Nowe stawki im się nie spodobają

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Mieszkańcy Torunia zapłacą więcej za bilety MZK! Nowe stawki im się nie spodobają

Kolejne podwyżki

Mieszkańcy Torunia zapłacą więcej za bilety MZK! Prezydent przedstawił nowe stawki

2022-10-13 14:46

Toruń: Za bilety autobusowe i tramwajowe MZK trzeba będzie zapłacić więcej. Nie jest to niespodzianka, ale podwyżka z pewnością będzie odczuwalna. Jakie będą nowe stawki i czy zmienią się bilety czasowe? Prezydent Zaleski oficjalnie potwierdził nowe stawki. Znajdziecie je w poniższym materiale.

Aktualizacja 13.10.2022, 14:40

Prezydent Michał Zaleski przedstawił propozycję prezydenckiej uchwały ws. cen biletów MZK w Toruniu. Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia medialne!

W projekcie mówi się o bilecie godzinnym, który zastępuje 45-minutowy, który kosztować będzie 3,80 zł, czyli o 40 groszy więcej. Torunianie do dyspozycji będą mieli także bilet 90-minutowy, który wyceniono na 6 zł 80 gr. Przejazdy ulgowe, będą warte połowę tych kwot - kolejno 1,90 zł oraz 3,40 zł. O 10 złotych więcej zapłacimy także za bilet miesięczny. Ten, według nowego taryfikatora kosztować ma 98 złotych. ​Dodatkowo miasto zrezygnuje z biletów weekendowych, zostanie za to bilet rodzinny, który wyceniono na 11 złotych. Ulgi przejazdowe przysługiwać będą też doktorantom (do 35 roku życia).

Wcześniej pisaliśmy:

Miasto Toruń, podobnie jak inne regiony Polski mierzy się z kryzysem energetycznym. Wcześniej problemem była pandemia koronawirusa, teraz przyszły nowe wyzwania. Nic więc dziwnego, że władze grodu Kopernika szukają pieniędzy, które załatają dziury. Portal "Oto Toruń" poinformował o nowych stawkach za bilety MZK. Mieszkańcy będą musieli sięgnąć głębiej do portfela. - Cena za jednorazowy bilet normalny wzrośnie do 3,80 zł (obecnie 3,40 zł), bilet ulgowy wyniesie z kolei 1,90 zł (obecnie 1,70 zł) - ustalili dziennikarze wyżej wspominanego serwisu. Są też dobre wieści - bilet czasowy ma obowiązywać przez 60 minut, a nie jak dotychczas przez 45.

Bilety MZK w Toruniu będą droższe? Tak Urząd Miasta odpowiedział na nasze pytanie

O potwierdzenie doniesień lokalnego serwisu poprosiliśmy władze miasta. Już niebawem powinniśmy poznać oficjalne stanowisko. 

- W najbliższy czwartek odbędzie się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Torunia, podczas której przedstawione zostaną prezydenckie projekty uchwał na najbliższą sesję Rady Miasta Torunia. Jednym z projektów jest ustalenie cen urzędowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym i zostanie on dokładnie omówiony podczas konferencji - przekazuje Magdalena Winiarska z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

Choć niektórzy mieszkańcy ze zrozumieniem przyjmują ew. podwyżki, to nie brakuje głosów krytycznych. Sceptycy podnoszą m.in. kwestię rozkopanych dróg Torunia i zwracają uwagę, że autobusy stoją obecnie w ogromnych korkach. 

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Toruniu?
Samochód stanął w płomieniach na obwodnicy Torunia!