Kaczyński i inne szychy przyjadą do Rydzyka! Święcenie geotermii z wielką pompą

i

Autor: Piotr Grzybowski/Piotr Lampkowski/Super Express Kaczyński i inne szychy przyjadą do Rydzyka! Święcenie geotermii z wielką pompą

Ależ obsada!

Kaczyński i jego świta przyjadą do Rydzyka! Święcenie geotermii z wielką pompą

2022-09-23 14:52

Ojciec Tadeusz Rydzyk niebawem uroczyście poświęci i otworzy swoją geotermię w Toruniu. Na to wydarzenie przyjadą m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezes Daniel Obajtek, wicepremier Jacek Sasin, minister Anna Moskwa i prezesi największych spółek Skarbu Państwa.

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma głowę do interesów. On, przeciwnik Unii Europejskiej, wyciągnął z unijnej kasy grube miliony. Najpierw na odwierty geotermalne, a potem na budowę swojej geotermii. Dziennikarze "Super Expressu" jako pierwsi poinformowali, że geotermia już działa. Ciepło z niej za darmo Rydzyk dostarcza do swojej szkoły, hotelu, kościoła i kawiarni. Teraz ciepło ma popłynąć rurami do mieszkań w Toruniu. Geotermia najbardziej znanego zakonnika w Polsce ma ogrzewać blisko 20 procent toruńskich bloków. Wiadomo już, kiedy ojciec Rydzyk zaplanował uroczyste otwarcie i poświęcenie geotermii. Stanie się to 12 października.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami obiektu, który jest dumą ojca Rydzyka.

Czytaj też: Rydzyk pęka z dumy! Jego toruński obiekt dumnie lśni w nocy [ZDJĘCIA]

Szychy u Rydzyka. Geotermia ma być jego kluczowym biznesem

Na te uroczystości przyjadą najważniejsze osoby w państwie z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Wśród zaproszonych gości mają pojawić się między innymi prezes Daniel Obajtek, wicepremier Jacek Sasin, minister Anna Moskwa i prezesi największych spółek Skarbu Państwa. Nasi dziennikarze jeszcze przed ostatnimi podwyżkami cen wyliczyli, że toruńska geotermia za swoje ciepło będzie otrzymywać około 30 milionów złotych rocznie. Dzięki temu ojciec Rydzyk - nawet jak PiS przegra wybory - nie będzie musiał martwić się o pieniądze. Geotermia pozwoli mu też na całkowite uniezależnienie się od PiS-u.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Czy w szkole o. Rydzyka mieszkają uchodźcy z Ukrainy?! Sprawdziliśmy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE