Park Pamięci Narodowej w Toruniu, dzieło ojca Rydzyka

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Rydzyk pęka z dumy! Park Pamięci Narodowej zachwyca nie tylko mieszkańców Torunia

Rydzyk pęka z dumy! Jego toruński obiekt dumnie lśni w nocy [ZDJĘCIA]

2022-01-11 14:18

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma w Toruniu wielu zwolenników, ale też nie brakuje tych, którym niespecjalnie podoba się jego działalność w grodzie Kopernika. W przypadku Parku Pamięci Narodowej nie można jednak podważyć jednego - w nocy nie sposób go nie zauważyć. Obecni na urodzinach Radia Maryja goście i mieszkańcy tego miasta przyznają, że prezentuje się imponująco.

Na początku grudnia 2021 roku rzesze pielgrzymów przybyło do Torunia, aby świętować 30. urodziny Radia Maryja. Zwolennicy ojca Tadeusza Rydzyka nie ukrywali, że uczestnictwo w tym wydarzeniu ma dla nich ogromne znaczenie. Na miejscu był dziennikarz "Super Expressu", który pytał gości o działalność duchownego. Komentarze były przeróżne, ale warto się zatrzymać przy Parku Pamięci Narodowej, otwartym w sierpniu 2020 roku. - W nocy wygląda przepięknie. Od dawna chciałem się tam wybrać i zrobił na mnie ogromne wrażenie - podkreślił pan Wiktor z Płocka (52 l.). Nasz fotoreporter wybrał się w tamte rejony, abyśmy mogli pokazać wam, jak obiekt Rydzyka wygląda wieczorową porą.

Zobaczcie imponujące zdjęcia w naszej galerii! Pod nią dalsza część materiału.

Zobacz też: Marian poszedł na urodziny Radia Maryja. Jego zwłoki wyłowili z Wisły. Dramat w Toruniu

Rydzyk pęka z dumy! Jego obiekt zachwyca nie tylko mieszkańców Torunia

- Park Pamięci Narodowej jest miejscem hołdu oddanego wszystkim Polakom, którzy w chwili najwyższej próby człowieczeństwa, zachowali się jak trzeba. Stanowi przestrzeń otwartą dla każdego, niezależnie od narodowości, wyznania, poglądów i języka - podkreślają przedstawiciele Lux Veritatis na stronie fundacji. Mieszkańcy Torunia widzą ten obiekt z daleka. Wielu z nich zachwyca się tym, co udało się zbudować przy wyjeździe z miasta. 

- Uwielbiam tamtędy przejeżdżać. Park wygląda przepięknie i jest symbolem tego, z czego Polacy powinni być dumni. Upamiętnia przecież tych, którzy ratowali Żydów przed śmiercią - mówi naszemu dziennikarzowi pani Jadwiga (75 l.) z Torunia.

Przy tej inwestycji nie brakuje rzecz jasna kontrowersji. Pod koniec grudnia dziennikarze "Super Expressu" informowali o olbrzymich pieniądzach z budżetu państwa, które wspierają budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu wraz z Parkiem Pamięci Narodowej. Przeciwnicy ojca Rydzyka uważają, że są zdecydowanie pilniejsze inwestycje, również na terenie Torunia. Duchowny na pewno jest dumny z tego co udało się osiągnąć. 

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Tłumy na urodzinach Radia Maryja. WIDEO ze środka Areny Toruń.