Rydzyk skradł ich serca... bigosem! Zachwytom nie było końca

2021-12-07 14:17
Ojciec Rydzyk zachwycił bigosem
Autor: Paweł Skraba / Super Express / CC Pixabay.com Rydzyk zachwycił gości... bigosem! "Palce lizać" / Zdjęcie ilustracyjne

Na 30. urodzinach Radia Maryja nie było ważnych osób. Mimo to, ojciec Rydzyk zadbał o wszystko. Była wspólna modlitwa, piękna oprawa muzyczna i darmowe jedzenie dla pielgrzymów! Wierni mogli skosztować bigosu, kwaśnicy, gulaszowej, czy kanapki ze smalcem i ogórkiem. Nasz dziennikarz próbował i potwierdza: jedzenie było pyszne, palce lizać! W dodatku darmowe. Redemptorysta wie, jak zadbać o sympatyków Radia Maryja.

30 lat nadaje już Radio Maryja. Gala z tej okazji była palce lizać. Co prawda do Torunia nie przyjechał nikt ważny. Nie było premiera, prezydenta, czy też nawet wicepremiera, ale ojciec Rydzyk i zwykli ludzie mogą być zadowoleni. Na dziennikarzu "Super Expressu", znanym z niepohamowanego apetytu największe wrażenie zrobiło jedzenie. Przed Areną Toruń, największą halą widowiskową w Toruniu stało kilka namiotów. Ci, którzy przyjechali do Torunia na 30. urodziny Radia Maryja nie mogli przejść obok nich obojętnie. Wszystko za sprawą intensywnych zapachów. Zapach kapusty (i nie tylko) unosił się wszędzie. Na tych, którzy musieli wstać rano, a czasami jeszcze w nocy, aby przyjechać do Torunia, czekał ciepły poczęstunek. Rarytasy przygotowane dla wiernych były zupełnie darmowe! Nasz dziennikarz, który od rana był na miejscu i relacjonował obchody urodzin Radia Maryja, postanowił spróbować, co dobrego serwuje pielgrzymom ojciec Rydzyk. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: To można było kupić na 30. urodzinach Radia Maryja. Jaka niespodzianka od ojca Rydzyka! [zdjęcia]

Rydzyk skradł ich serca... bigosem! Zachwytom nie było końca

Nasz dziennikarz przyznaje bez ogródek - nie mógł się powstrzymać. - Bigos, gulaszowa i kwaśnica palce lizać! - zachwycił się i spróbował jeszcze pajdę chleba z domowym smalcem i ogórkiem kiszonym. W swoich komentarzach nie był odosobniony. Wygląda na to, że gospodarz zadbał o stronę kulinarną najlepiej jak się da. Pogoda nie rozpieszczała wiernych, więc na przybyłych na imprezę urodzinową gości czekała też ciepła kawa i herbata (ale bez prądu). To jednak nie przeszkadzało pielgrzymom z całej Polski - nawet górale nie narzekali, że w herbacie nie ma procentów.

Co można zapamiętać z tego co się działo na sali? Koncert zespołu Śląsk wielu przypadł do gustu. Antoni Macierewicz spóźnił się na mszę i dostał za to burę od Rydzyka. Brak ważnych osób. Nie było Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego. Tadeusz Rydzyk robił dobrą minę, ale ci którzy go znają nie mają wątpliwości, że przy pierwszej okazji wbije nóż w plecy Kaczyńskiemu. Na czym to będzie polegać? A na tym, że w najbliższych wyborach Rydzyk może nie zechcieć popierać Kaczyńskiego.

Sonda
Popierasz udział polityków w urodzinach Radia Maryja?
Tłumy na urodzinach Radia Maryja. WIDEO ze środka Areny Toruń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE