Nocna akcja kryminalnych w Toruniu. 32-latkowi grozi 15 lat więzienia

2020-11-23 13:52 KM
Nocna akcja kryminalnych w Toruniu. 32-latkowi grozi 15 lat więzienia
Autor: KMP w Toruniu Nocna akcja kryminalnych w Toruniu. 32-latkowi grozi 15 lat więzienia

Toruń: W miniony piątek (20.11.2020), około godziny 4:30 policjanci kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, pełniący służbę przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu zauważyli wytypowanego wcześniej włamywacza. Policjanci udowodnili mu, że to on stoi za licznymi włamaniami do pojazdów. - W przeszłości był karany za identyczne przestępstwa, a ostatnich 26 czynów dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Nocna akcja kryminalnych w Toruniu. 32-latkowi grozi 15 lat więzienia

W miniony piątek (20.11.2020) policjanci z komisariatu Policji Toruń-Śródmieście doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód mężczyznę, któremu przedstawiono 26 zarzutów. Do zatrzymania 32-latka doszło w miniony czwartek rano. Kryminalni już około 2 miesięcy wcześniej wytypowali tego człowieka jako sprawcę licznych kradzieży z włamaniami do pojazdów. Mężczyzna długo skutecznie unikał kontaktu ze stróżami prawa. - Zmienił nawet swój wygląd, aby tylko nie być rozpoznanym. Policjanci nie dali jednak za wygraną i deptali sprawcy dosłownie po piętach. W czwartek rano około 4:30 policjanci kryminalni, pełniący służbę przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu zauważyli wytypowanego wcześniej włamywacza. Wtedy doszło do jego zatrzymania - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Czytaj także: Oskarżył żonę o kradzież 60 tysięcy złotych. Toruński sąd uniewinnił panią Karolinę

- Policjanci udowodnili mu, że to on stoi za licznymi włamaniami do pojazdów, których dokonał w okresie od 10 sierpnia do 7 listopada tego roku. Działał głównie w rejonie Bydgoskiego Przedmieścia i Starego Miasta. Poprzez wybicie szyby dostawał się do auta i kradł co tylko właściciele aut pozostawili w pojazdach. Były wśród tego m.in. plecak z portfelem, damskie torebki z portfelami i dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi w polskiej i obcej walucie a także złotą biżuterią - tłumaczy podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Po włamaniu do jednego z aut ukradzioną z wnętrza pojazdu kartą bankową kilkakrotnie dokonał płatności w różnych punktach za poczynione zakupy. Takim zachowaniem włamał się na konto właściciela karty bankowej. Dodatkowo jego łupem padał sprzęt audio w tym także, m.in. zestaw kina domowego. Do tego odzież i obuwie sportowe, telefon komórkowy, zegarek, artykuły perfumeryjne rakiety do tenisa, ale także skrzynka narzędziowa lub kable elektryczne. Dodatkowo podczas zatrzymania posiadał przy sobie ponad 3 gramy zielonego suszu. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że to marihuana.

Jak się okazało przestępstwa przeciwko mieniu w tym kradzieże z włamaniami to dla tego mężczyzny nie nowość.

W przeszłości był już bowiem karany za identyczne przestępstwa a ostatnich  czynów dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy. Śledczy oprócz włamań do samochodów, zarzucili mu m.in. osiem włamań na konto bankowe, trzy takie usiłowania przy użyciu skradzionej karty płatniczej oraz posiadanie narkotyków. 

- 20 listopada po południu, policjanci doprowadzili go przed oblicze prokuratora. Oskarżyciel zdecydował, że podejrzany będzie musiał trzy razy w tygodniu zgłaszać się na policyjny dozór. Obowiązuje go zakaz opuszczania kraju i zobowiązany jest zapłacić poręczenie majątkowe. Grozi mu do 15 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!