Nocny atak nożem we Włocławku. 22-latkowi grozi dożywocie

2021-08-04 8:34
Nożownik, zdjęcie poglądowe
Autor: Shutterstock Nocny atak nożem we Włocławku. 22-latkowi grozi dożywocie / Zdjęcie poglądowe

Chwile grozy we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). W nocy z 29 na 30 lipca ofiara została zaatakowana przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich zadał mu cios nożem. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Nocny atak nożem we Włocławku. 22-latkowi grozi dożywocie

Do tego niepokojącego zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 lipca po godzinie 23. Biuro prasowe KMP we Włocławku informuje nas, że dyżurny odebrał zgłoszenie o ugodzeniu nożem do jakiego doszło w centrum miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że 44-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, po tym jak zwrócił im uwagę, że zbyt głośno się zachowują. - Ranny włocławianin trafił do szpitala, a sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia - przekazuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

Czytaj też: Młody chłopak zostawił list pożegnalny i uciekł z domu! Dramatyczna akcja służb koło Włocławka

- Od chwili otrzymania zgłoszenia policjanci podjęli intensywne czynności zmierzające do wykrycia sprawców tego przestępstwa i wkrótce ustalili, że mogli go dokonać 22 i 34-latek. Już następnego dnia w godzinach porannych mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia - informuje w komunikacie policjantka z biura prasowego KMP we Włocławku.

22-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, zaś 34-latek odpowie za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Obaj zostali doprowadzeni w sobotę (31.07.21) do prokuratury, gdzie wobec starszego z mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór wraz z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. - Z kolei młodszy podejrzany trafił przed oblicze sądu, który zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie tymczasowym - podsumowuje nadkom. Seligowska-Ostatek.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Przebrał się za postać z serialu "Dom z papieru" i terroryzował mieszkańców Włocławka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE