Włocławek: Ogromna strata w szeregach policji! Na ratunek było już za późno

2021-06-16 12:48
Włocławek: Ogromna strata w szeregach policji! Na ratunek było już za późno
Autor: KMP Włocławek, pixabay.com Włocławek: Ogromna strata w szeregach policji! Na ratunek było już za późno

Bardzo przykre doniesienia z woj. kujawsko-pomorskiego. Odeszła Iskra, 8-letni owczarek niemiecki, który przez kilka dobrych lat swojej służby pomagała policjantom z Włocławka w wykrywaniu środków odurzających. - Zachorowała nagle i niestety nie udało się jej uratować - informują mundurowi.

Czworonożny funkcjonariusz przez prawie 7 lat pełnił służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a szczególna jego cecha związana była z wykrywaniem środków odurzających.

Zobacz: Toruń: Rodzice pobili na śmierć 3-letnią Zuzię. Znamy wyniki sekcji zwłok maleństwa!

- Niezwykle wrażliwy węch Iskry pozwolił jej osiągać sukcesy w zawodach kynologicznych nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale też ogólnopolskim. Podczas przeszukań była zawsze mocno zaangażowana w swoją pracę, co pozwoliło jej na ujawnienie między innymi 3,8 kg amfetaminy i 300 g kokainy - wyjaśnia rzecznik KMP we Włocławku.

Niestety, ostatnie dwa miesiące upłynęły Iskrze nie na walce z przestępczością narkotykową, a na walce o jej życie, gdyż zachorowała ciężko na nowotwór. Przez ten czas pozostawała pod opieką swojego przewodnika st. asp. Macieja Chrzanowskiego, u którego w domu zamieszkała. Pozostała mu wierna do końca swych dni... - Niestety w poniedziałek, 14 czerwca otrzymaliśmy smutną informację, że Iskra przegrała walkę z chorobą. Będzie nam jej bardzo brakować - dodaje policja.

Czytaj: Włocławek. Kontrola drogowa zamieniła się w sprawę kryminalną! Auto skrywało mroczne tajemnice

Zlikwidowano nielegalną fabrykę tytoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE