Toruń: Zuzia nie żyje. Trzylatka skatowana przez rodziców [NOWE FAKTY]

i

Autor: Archiwum SE/Reprodukcja Piotr Lampkowski Toruń: Zuzia nie żyje. Trzylatka skatowana przez rodziców [NOWE FAKTY]

Toruń: Rodzice pobili na śmierć 3-letnią Zuzię. Znamy wyniki sekcji zwłok maleństwa!

2021-06-15 12:59

Wracamy do sprawy skatowanej na śmierć 3-letniej Zuzi. 12 czerwca 2021 maleństwo zmarło po dwóch tygodniach walki o życie. Rodzice usłyszeli wcześniej zarzut usiłowania zabójstwa. Czy prokuratura go zmieni na dokonanie zabójstwa? We wtorek (15.06.2021) poznaliśmy wstępne wyniki sekcji zwłok Zuzi. Szczegóły na se.pl/torun.

Toruń: Rodzice pobili na śmierć 3-letnią Zuzię. Znamy wyniki sekcji zwłok maleństwa!

Ta sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Torunia. Pobita na śmierć 3-letnia Zuzia walczyła dwa tygodnie w toruńskim szpitalu. Mimo wysiłków medyków, życia maleństwa nie udało się uratować. 30 maja 2021 rodzice trzylatki z Torunia usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Sylwia M. i Przemysław O. mieli znęcać się nad córką co najmniej od kwietnia. Na początku tygodnia pojawiły się informacje o możliwej zmianie w zarzutach dla kobiety i mężczyzny. Wiele zależy od wyników sekcji zwłok. Pierwsze pojawiły się 15 czerwca. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Sylwia i Przemysław brutalnie skatowali maleńką Zuzię. Wstrząsające wieści [AKTUALIZACJA]

- Wstępne wyniki przeprowadzonej we wtorek sekcji zwłok wskazują, że przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Przyczyna zgonu jest ściśle związana ze stanem, w jakim dziecko trafiło do szpitala - powiedział "Super Expressowi" Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Pełne wyniki sekcji zwłok będą znane dopiero po przeprowadzeniu badań histopatologicznych. Mamy je poznać w lipcu bieżącego roku. Na ten moment nie ma decyzji o zmianie zarzutów dla rodziców Zuzi. Takową może wkrótce podjąć prokurator prowadzący tę trudną sprawę.

Rodzeństwo 3-latki trafiło do rodziny zastępczej. Rodzina była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. Przedstawiciele MOPR tłumaczą w rozmowie z Super Expressem, że dziewczynka decyzją sądu była w rodzinie zastępczej od marca 2019 do stycznia 2021. W lutym sąd uznał, że dzieci mogą wrócić do rodziców, że będą tam bezpieczne... Kto i dlaczego podjął taką decyzję? Teraz będą sprawdzać to śledczy, bo sąd oddał dziecko rodzicom-bestiom, a finał jest tragiczny. W ocenie inspektorów ośrodka pomocy rodzinie nic nie wskazywało na to, żeby w tym domu dochodziło do przemocy – przekonują przedstawiciele MOPR-u. Do tematu będziemy wracać.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wieści z Torunia:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE