Toruń: 3-letnia Zuzia nie żyje. Sąd oddał ją rodzicom-bestiom. Makabryczny finał

i

Autor: Archiwum SE/Reprodukcja Piotr Lampkowski/Pixabay Rodzice-bestie skatowali na śmierć maleńką Zuzię. Rodzinny koszmar w Toruniu

3-letnia Zuzia skatowana przez rodziców na śmierć. Prokuratura zmieni zarzuty dla bestii?!

2021-06-15 10:53

3-letnia Zuzia zmarła w miniony weekend w toruńskim szpitalu. Wracamy do dramatu, który rozegrał się w grodzie Kopernika. Lekarze walczyli o jej życie przez dwa tygodnie. Śledczy ustalili, że Sylwia M. i Przemysław O. mieli znęcać się nad córką co najmniej od kwietnia. Czy prokuratura zmieni zarzut usiłowania zabójstwa na dokonanie zabójstwa? Prokurator Andrzej Kukawski skomentował te sprawę w rozmowie z "Nowościami"

Znamy wyniki sekcji zwłok! [AKTUALIZACJA]

Znamy wyniki sekcji zwłok maleństwa! - We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok dziewczynki. Wstępne wyniki wskazują, że przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Przyczyna zgonu jest ściśle związana ze stanem, w jakim dziecko trafiło do szpitala - powiedział "Super Expressowi" Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Czytaj więcej: Toruń: Rodzice pobili na śmierć 3-letnią Zuzię. Znamy wyniki sekcji zwłok maleństwa!

3-letnia Zuzia z Torunia skatowana przez rodziców na śmierć. Prokuratura zmieni zarzuty?!

Dramat 3-letniej Zuzi z Torunia wstrząsnął całą Polską. W miniony weekend z toruńskiego szpitala napłynęły najgorsze z możliwych informacji. Maleństwo zmarło po dwóch tygodniach walki o życie. Skala dramatu jest trudna do zrozumienia. 28 maja 2021 roku około godziny 20:00, Przemysław O. (32 l.) zadzwonił na pogotowie i powiedział, że Zuzia jest posiniaczona. Gdy zobaczyli ją lekarze - byli w szoku. 3-letnia dziewczynka była jednym wielkim siniakiem. Zaczęła się trudna walka o życie maleństwa. Jej matka Sylwia M. (23 l.) była trzeźwa, a ojciec był dosłownie po jednym piwie. Prokuratura przesłuchiwała ich w niedzielę, 30 maja. Oboje usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa swojego dziecka. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej o sprawie: Sylwia i Przemysław brutalnie skatowali maleńką Zuzię. Wstrząsające wieści [AKTUALIZACJA]

Sąd aresztował Sylwię M. i Przemysława O. Już wcześniej groziło im dożywocie. 12 czerwca informowaliśmy was na portalu se.pl/torun, że prawdopodobnie prokuratura zmieni zarzuty wobec nich z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski skomentował sprawę w rozmowie z Małgorzatą Oberlan z "Nowości". Kluczowa będzie tutaj sekcja zwłok, którą zaplanowano na wtorek (15 czerwca).

- Ewentualna zmiana zarzutów nastąpi zatem dopiero po uzyskaniu szczegółowych wyników sekcji. To potrwa - podkreśla prokurator Andrzej Kukawski w rozmowie z "Nowościami".

Rodzeństwo 3-latki trafiło do rodziny zastępczej. Rodzina była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. Przedstawiciele MOPR tłumaczą w rozmowie z Super Expressem, że dziewczynka decyzją sądu była w rodzinie zastępczej od marca 2019 do stycznia 2021. W lutym sąd uznał, że dzieci mogą wrócić do rodziców, że będą tam bezpieczne... Kto i dlaczego podjął taką decyzję? Teraz będą sprawdzać to śledczy, bo sąd oddał dziecko rodzicom-bestiom, a finał jest tragiczny. W ocenie inspektorów ośrodka pomocy rodzinie nic nie wskazywało na to, żeby w tym domu dochodziło do przemocy – przekonują przedstawiciele MOPR-u.

Do sprawy będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Wszystko co w Toruniu:

Policjanci z Torunia eskortowali rodzącą kobietę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE