Toruń: 3-letnia Zuzia nie żyje. Sąd oddał ją rodzicom-bestiom. Makabryczny finał

i

Autor: Archiwum SE/Reprodukcja Piotr Lampkowski/Pixabay Rodzice-bestie skatowali na śmierć maleńką Zuzię. Rodzinny koszmar w Toruniu

Toruń: 3-letnia Zuzia nie żyje. Sąd oddał ją rodzicom-bestiom. Makabryczny finał

2021-06-12 11:44

Makabryczny finał dramatycznej historii 3-letniej Zuzi z Torunia. Dziewczynka nie żyje. Zmarła w szpitalu dziś o godz. 2.37 w nocy. Jak ustalili śledczy Sylwia M. i Przemysław O. mieli znęcać się nad córką co najmniej od kwietnia. Jak długo tak naprawdę trwało piekło trzylatki? Jak wiele wycierpiała w swoim krótkim życiu ta niewinna istota? Jaką karę poniosą jej rodzice-bestie? Pod koniec maja skatowali Zuzię tak mocno, że bezbronna dziewczynka trafiła do szpitala.

Lekarze od kilku dnia walczyli o życie małej Zuzi. W sobotę, 12 czerwca, dotarły do nas tragiczne wiadomości: 3-letnia dziewczynka zmarła o godz. 2.37 w nocy. Lekarze byli bezradni. Mała, bezbronna istota zmarła niedługo po tym, jak została skatowana przez własnych rodziców.

Przypomnijmy, piekło dziewczynki trwało od dawna, a zgotowali je jej rodzice. Bezbronna trzylatka była bita przez opiekunów. Sylwia M. i Przemysław O. mieli znęcać się nad córką co najmniej od kwietnia – ustalili śledczy. 28 maja, bijąc dziewczynkę po głowie, doprowadzili do tego, że w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie, ale tę nierówną walkę przegrali w nocy z piątku na sobotę (12 czerwca).

Sąd aresztował Sylwię M. i Przemysława O. Już wcześniej groziło im dożywocie. Teraz prawdopodobnie prokuratura zmieni zarzuty wobec nich z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Śledczy czekają na wyniki krwi rodziców-bestii, by sprawdzić, czy w chwili popełnienia zbrodni i skatowania własnej, 3-letniej córeczki, nie byli pod wpływem narkotyków lub dopalaczy.

23-letnia Sylwia M. i 32-letni Przemysław O. są podejrzani o to, że w okresie co najmniej od kwietnia tego roku do 28 maja, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad małoletnią córką w wieku 2 lat i 11 miesięcy. Zadali jej uderzenia przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję oraz w twarz, a także nie zapewnili jej niezbędnej pomocy, koniecznej do zaopatrzenia złamania kości ramiennej prawej. Do kulminacji doszło 28 maja. Wówczas rodzice mieli spowodować u dziecka urazy głowy. Zadając ciosy, doprowadzili do licznych zmian w obrębie mózgowia i masywnego obrzęku mózgu – informował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu, Andrzej Kukawski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

1 czerwca dziennikarze Super Expressu ujawnili wstrząsającą prawdę – nieoficjalne informacje wskazywały na to, że mózg 3-latki obumarł i jest sztucznie podtrzymywana przy życiu. Na jaw wychodziły też nowe, wstrząsające szczegóły mrocznego dramatu z udziałem Zuzi, jaki rozgrywał się w jej domu.

Sylwia M. mieszkała ze swoim partnerem w centrum toruńskiej starówki. Przemysław O. raz był w domu, a raz w więzieniu, gdzie trafiał nie raz, nie dwa, zostawiając swoją partnerkę w ciąży lub z dzieckiem. Ma na swoim koncie kilka wyroków, a niedawno wyszedł z więzienia. To on 28 maja zadzwonił na pogotowie, mówiąc, że ich dziecko jest posiniaczone. Okazało się, że Zuzia była w fatalnym stanie. Trzyletnie dziecko zostało brutalnie skatowane.

Rodzeństwo 3-latki trafiło do rodziny zastępczej. Rodzina była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. Przedstawiciele MOPR tłumaczą w rozmowie z Super Expressem, że dziewczynka decyzją sądu była w rodzinie zastępczej od marca 2019 do stycznia 2021. W lutym sąd uznał, że dzieci mogą wrócić do rodziców, że będą tam bezpieczne... Kto i dlaczego podjął taką decyzję? Teraz będą sprawdzać to śledczy, bo sąd oddał dziecko rodzicom-bestiom, a finał jest tragiczny. W ocenie inspektorów ośrodka pomocy rodzinie nic nie wskazywało na to, żeby w tym domu dochodziło do przemocy – przekonują przedstawiciele MOPR-u.

23-letnia Sylwia M. i 32-letni Przemysław O. mieli troje dzieci, kobieta jest w ciąży.

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE