O krok od tragedii w Brodnicy! Bohaterowie uratowali desperatkę [ZDJĘCIA]

2020-02-14 12:25 EITOR

Policjanci z Brodnicy nie mogą się nachwalić sierż. szt. Dawida Zawadzkiego oraz sierż. szt. Łukasza Mroczyńskiego, których przytomność umysłu połączona z profesjonalizmem oraz zachowanie zimnej krwi uratowały życie 18-letniej brodniczance. - Kobieta targnęła się na własne życie okaleczając się. Nieprzytomna nastolatka trafiła do szpitala - informuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z Komendy Powiatowej Policji.

Dramatyczne sceny rozegrały się kilka dni temu, krótko po godzinie 9:00 rano w Brodnicy. Wtedy spokojną służbę patrolu ruchu drogowego z brodnickiej komendy przerwało zgłoszenie zdenerwowanego mężczyzny, który poinformował policjantów, że jego dziewczyna podcięła sobie żyły. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci sierż. szt. Dawid Zawadzki oraz sierż. szt. Łukasz Mroczyński. Na jednym z brodnickich osiedli, w mieszkaniu czekał roztrzęsiony zgłaszający, który wskazał leżącą w łazience na podłodze 18-latkę.

- Młoda kobieta była nieprzytomna, miała pocięte nadgarstki i leżała w kałuży krwi. Funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe nastolatki, bezzwłocznie udzielili jej pierwszej pomocy zakładając opatrunki uciskowe na ręce, ułożyli w pozycji bezpiecznej i do czasu przyjazdu karetki cały czas kontrolowali funkcje życiowe. Nieprzytomna brodniczanka trafiła do szpitala - informuje nas asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy.

Dzięki profesjonalnemu działaniu brodnickich policjantów nie doszło do tragedii. Redakcja ESKA INFO Toruń serdecznie gratuluje funkcjonariuszom ich postawy.