O włos od tragedii w gminie Grudziądz. 19-latek CAŁKOWICIE ZNISZCZYŁ auto [ZDJĘCIA]

2020-08-06 12:42 KM

Brawura i brak doświadczenia młodego doprowadziły do zdarzenia drogowego w miejscowości Małe Lniska. Na szczęście troje 19-latków „wyszło z tego” bez obrażeń. Wszystko działo się w minioną środę (5 sierpnia) w gminie Grudziądz. - Cała sprawa będzie miała finał w sądzie. Sprawcy zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Grudziądz: Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minioną środę (5.08.2020) przed godziną 21:00 w miejscowości Małe Lniska (gmina Grudziądz). Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że troje nastolatków poruszało się osobowym samochodem marki Audi. W pewnym momencie w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu, młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi uderzając w latarnię oświetlenia ulicznego, skrzynki pocztowe oraz wiatę przystanku autobusowego.

- Siła uderzenia była na tyle duża, że latarnia została wyrwana, a pojazd którym się poruszali, został całkowicie zniszczony. Owielkim szczęściu może mówić 19-letni kierowca i jego dwóch pasażerów - informuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że młody grudziądzanin posiada prawo jazdy zaledwie od miesiąca.

- Cała sprawa będzie miała finał w sądzie. Sprawcy zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O zakazie prowadzenia pojazdów zdecyduje teraz sąd - podsumowuje policjant z Grudziądza.

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Warunki na drogach w ostatnich dniach bywają mocno zdradliwe. Nie przeceniajmy swoich umiejętności!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Wariacki rajd na S5 koło Bydgoszczy. Pędził 224 km/h!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.