Można pomóc!

Ojciec zabił Igusię i wyskoczył z okna. Siostry z Inowrocławia mierzą się z kolejnym dramatem, serce pęka

2023-02-23 15:42

15-letnia Ola i jej 22-letnia siostra Julka mieszkają kątem u swojej cioci. Ich najmłodsza siostra Iga została zamordowana przez ojca. Krewna prosi o pomoc w wyremontowaniu mieszkania dla dziewczyn i ich matki. Ta na razie przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Prokuratura w Inowrocławiu wyjaśnia. jak doszło do dramatu w rodzinie dziewczyn.

Nieco ponad miesiąc temu (21 lutego 2023  r.) w bloku w Inowrocławiu rozegrał się dramat. Aleksander M. (+52 l.) zabił swoją 10-lewtnią córkę Igę. Potem wyskoczył przez okno. Zmarł w szpitalu. Mężczyzna był znany z występu w popularnym programie o tematyce kulinarnej. Rodzina postanowiła, że ojciec i córka zostaną razem pochowani. Jej mama przebywa w szpitalu. Siostrami Igi zaopiekowała się ich ciocia.

Czytaj więcej o sprawie: Inowrocławski restaurator zabił córkę i odebrał sobie życie. Przyjaciele żegnają „niezapomnianego, oddanego kolegę"

Tragedia w Inowrocławiu. Iga i "Olek" nie żyją. Trwa śledztwo

Prokuratura w Inowrocławiu czeka na wyniki sekcji zwłok. Śledczych najbardziej interesują wyniki badań krwi na zawartość substancji toksycznych - zarówno ojca, jak i zamordowanej przez niego córeczki. Nie jest tajemnicą, że śledczy zamierzają przesłuchać ekipę, która realizowała odcinek show, w którym wystąpili ojciec zabitej dziewczynki i jej mama.

Teraz ciocia Igi szuka pomocy w internecie. Zorganizowała zbiórkę na popularnym portalu zrzutka.pl. Odsyłamy do niej pod naszym materiałem.

Iga i jej ojciec nie żyją. Ciocia zamordowanej prosi o wsparcie

Wpis cioci zamordowanej Igi z Inowrocławia prezentujemy w całości. Warto wspomnieć, że do 23 lutego, do godziny 14:00, zebrano ponad 45,5 tysiąca złotych.

- Ciężko opisywać sytuację, z którą mierzy się moja rodzina. Tragiczna śmierć Igi i samobójstwo Olka, jedynego żywiciela rodziny, sprawiły że dotychczasowe życie Iwony, Julki i Oli legło w gruzach - podkreśla autorka zbiórki.

- Pokrótce - jestem ciotką 15-letniej Oli i 22-letniej Julki, które po tragedii, jaka je dotknęła mieszkają u mnie. Razem z mężem zapewniamy im spokojny dom, jednak ta sytuacja jest rozwiązaniem tymczasowym - sami mamy dwójkę dzieci i jedynie trzypokojowe mieszkanie. Poprzednie miejsce zamieszkania dziewczyn było wynajmowane, a po takiej traumie i tak byłoby ciężko tam wrócić. Pragniemy, aby Ola, Julia i ich mama (która obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym) miały swój kąt, swoje miejsce na ziemi. Jest to możliwe, gdyż w rodzinnej kamienicy znajduje się mieszkanie, lecz wymaga ono kapitalnego remontu (ostatni remont miał miejsce w latach 80.). Nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów takiego przedsięwzięcia, gdyż dotychczasowe wydatki, związane z opisanymi wydarzeniami, znacząco uszczupliły nasze oszczędności. W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób, które poruszyła nasza historia - każdy grosz, każda złotówka jest dla nas na wagę złota i będzie przeznaczona na remont mieszkania - spokojnego miejsca, w którym dziewczyny będą mogły zacząć nowy rozdział swojego bardzo młodego, a już tak doświadczonego życia. Trudno nam opisywać wydarzenia i szczegóły tragedii jaka dotknęła tak bliskie nam osoby, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że zostały realnie z niczym - apeluje ciocia Igi i sióstr.

Do sprawy tragedii w Inowrocławiu będziemy wracać w naszym serwisie. Rodzinie i bliskim, pogrążonym w żałobie składamy wyrazy współczucia. Pod tekstem prezentujemy galerię ze zdjęciami, związanymi z tematem.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Kościół pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, w którym odbył sie pogrzeb Janka i Wojtka - chłopców, którzy zostali zamordowani przez swoją matkę w Turza

Jak rozpoznać u bliskich lub u siebie objawy depresji?

Posłuchaj niezwykle ważnej rozmowy z ekspertką.

Listen on Spreaker.