Poszukiwany do odbycia wyroku rozbił się na drzewie, a potem chciał uciekać do lasu

2020-06-30 18:26 KORZ, EIB
Alkomat
Autor: mat. policji

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca vw, który uderzył w drzewo w miejscowości Tama Brodzka. Mężczyzna po zdarzeniu zaczął uciekać w pobliski las. Został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany policjantom. Jak się okazało, mieszkaniec Konina był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

W poniedziałek (29.06.2020) około godz. 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tama Brodzka, na drodze krajowej nr 15. Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie pijany kierowca uderzył w drzewo, po czym zaczął uciekać w pobliski las.

ZOBACZ: Śmierć w ogniu. W mieszkaniu wybuchł pożar. Finał był tragiczny

W pościg za kierowcą ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy ujęli mężczyznę i przekazali go policjantom.

Piorun uderzył w blok. Spłonęły trzy mieszkania.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zatrzymany mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po tym, jak policja sprawdziła dane mężczyzny w systemie, okazało się, że 43-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd odjedzie do najbliższego zakładu karnego. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. 43-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.