Toruń: Akcja policjantów z Bydgoszczy w naszym mieście. Zatrzymali dwóch mieszkańców Malborka [ZDJĘCIA]

2020-06-29 7:22 KM

Toruń: Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, pełniący służbę na terenie grodu Kopernika, przy ul. Świętopełka zauważyli Volkswagena Passata, w którym odnaleźli ponad 50 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. - Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

W miniony czwartek (25 czerwca) policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście przedstawili zarzut dwóm mieszkańcom Malborka, którzy przewozili krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Do ich zatrzymania doszło dzień wcześniej. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli osobowego Volkswagena Passata, którego zatrzymali do kontroli drogowej. W ramach sprawdzenia danych kierowcy i pasażera policjanci skontrolowali pojazd należący do 26-latka. W pojeździe policjanci znaleźli fragment zwiniętej bibuły z zielonym suszem. Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana.

- Kierowca został poproszony o otworzenie bagażnika. Wtedy oczom policjantów ukazały się worki foliowe, w których znajdowało się kilkadziesiąt dużych woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem - łącznie było ich 58. Wszystkie wypełnione krajanką tytoniową. Policjanci zabezpieczyli je i zważyli. Okazało się, że jest tego ponad 50 kilogramów. Śledczy obliczyli, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50 tysięcy złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku - czytamy w komunikacie podinsp. Wioletty Dąbrowskiej, oficera prasowego KMP w Toruniu.

W czwartek (25 czerwca) policjanci śledczy z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście przedstawili zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zarówno kierowcy jak i 58 letniemu pasażerowi. Grozi im za to bardzo wysoka grzywna. Dodatkowo 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat więzienia. - Dodatkowo po sprawdzeniu w służbowych systemach informatycznych okazało się, że 58-letni pasażer Passata był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Malborku - podsumowuje podinsp. Dąbrowska.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - bądź na bieżąco

#GaszynChallenge w wykonaniu toruńskich policjantów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.