29-latek wpadł w Aleksandrowie Kujawskim. Zbladł, gdy poznał wysokość mandatu

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 29-latek wpadł w Aleksandrowie Kujawskim. Zbladł, gdy poznał wysokość mandatu

Nie było litości

Pijany w sztok 29-latek wpadł w Aleksandrowie Kujawskim. Zbladł, gdy poznał wysokość mandatu

2023-06-12 12:12

29-letni mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymany przez policję. Pijany w sztok mężczyzna wpadł, gdy jechał hulajnogą elektryczną. Grozi mu mandat, na który niektórzy pracują miesiąc, a nawet dłużej. Miejscowi funkcjonariusze apelują o rozsądek.

Długi weekend stanowczo zbyt mocno uderzył do głowy 29-latkowi z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie). W minioną sobotę (10 czerwca 2023 r.) mężczyzna, kierujący hulajnogą elektryczną został zatrzymany do kontroli. - W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, więc sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - przekazuje "Super Expressowi" asp. Marta Błachowicz z aleksandrowskiej komendy.

Aleksandrów Kujawski: Drakoński mandat grozi 29-latkowi

Oficer prasowa aleksandrowskiej komendy apeluje w komunikacie o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Zaznacza, że nie będzie litości dla tych, którzy wsiadają za kierownicę po pijanemu.

- Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2 500 złotych - podsumowuje asp. Błachowicz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Świętokrzyskie. Pijany kurier zatrzymany w Skarżysku-Kamiennej