Po ciężkiej chorobie ZMARŁ Andrzej Cieśla. Aleksandrów Kujawski bez burmistrza

2020-01-18 19:50 AT
Po ciężkiej chorobie ZMARŁ Andrzej Cieśla. Aleksandrów Kujawski bez burmistrza
Autor: OSP Aleksandrów Kujawski Andrzej Cieśla chorował na raka trzustki. Zmarł w wieku 64 lat

W wieku 64 lat zmarł Andrzej Cieśla, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego. Od kilku miesięcy zmagał się on ze złośliwym rakiem trzustki, który dawał przerzuty do innych organów. Ostatnią nadzieją na wyleczenie miała być nierefundowana przez NFZ operacja metodą NanoKnife, na którą zebrano pieniądze w internecie.

Andrzej Cieśla miał 64 lata. Z wykształcenia był doktorem historii. Po raz pierwszy na urząd burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego został wybrany w 2006 roku i pełnił go do swojej śmierci. Od maja zeszłego roku zmagał się z rakiem trzustki. Szansą na wyleczenie miała być operacja metodą NanoKnife. Nie jest ona refundowana, dlatego w internecie uruchomiono zbiórkę środków na ten cel. Udało się zebrać wystarczającą kwotę, lecz choroba nie dała się pokonać. 

Andrzej Cieśla pozostawił żonę, córkę i troje wnucząt. Data pogrzebu nie została jeszcze ogłoszona. 

- To bardzo smutna chwila dla nas wszystkich, dla samorządu aleksandrowskiego, dla mieszkańców naszego miasta, gdyż żegnamy wyjątkowego Człowieka - oddanego pracy na rzecz lokalnej społeczności i jej mieszkańców - napisali na miejskiej stronie internetowej pracownicy magistratu w Aleksandrowie Kujawskim.

Zgodnie z prawem osobę, która będzie zarządzała miastem po śmierci burmistrza wyznaczy premier na wniosek wojewody. Wcześniej jednak musi zostać formalnie wygaszony mandat zmarłego włodarza gminy. Postanowienie w tej sprawie wydaje komisarz wyborczy w ciągu 14 dni od dnia zgonu. 

Wygaszenie mandatu burmistrza jest równoznaczne z zakończeniem pracy jego zastępców. Przedterminowe wybory burmistrza muszą odbyć się w terminie do 90 dni od daty wygaszenia mandatu dotychczasowego włodarza.