Pogoda na dziś, 23 czerwca: Mieszanka tropikalnych upałów z ulewnymi deszczami! Burze z gradem nie odpuszczą

2021-06-23 4:00
Pogoda na dziś, 23.06.2021: Mieszanka tropikalnych upałów z... ulewnymi deszczami! Burze z gradem nie odpuszczą
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 23 czerwca: Mieszanka tropikalnych upałów z... ulewnymi deszczami! Burze z gradem nie odpuszczą / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (23.06.2021) dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści. Jak informuje IMGW, w środę (23 czerwca) pogodę nad kontynentem nadal będzie kształtować płytki niż z ośrodkami nad Finlandią, Litwą i Węgrami. Klin Wyżu Azorskiego będzie sięgał przez Wyspy Brytyjskie po Skandynawię, a na wschodzie kontynentu nadal będzie dominował wyż. Obszar Polski będzie w polu obniżonego ciśnienia. Co to oznacza? Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 23.06.2021: Mieszanka tropikalnych upałów z... ulewnymi deszczami! Burze z gradem nie odpuszczą

Jaka będzie pogoda w środę, 23 czerwca?

Pogoda na dziś (23.06.2021) dla Polski. Co nas czeka w najbliższych godzinach? Od zachodu kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny poprzedzony strefą zbieżności. Za frontem napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, przed frontem zalegać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie rosnąć. - Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu, w centrum i na wschodzie burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 30 mm, lokalnie na wschodzie do około 40 mm - informują synoptycy IMGW, cytowani przez PAP.

Czytaj też: Gdzie jest burza? Pogodowe piekło nad Polską. Skwar, pioruny i grad

Prognoza pogody 23.06.2021. Temperatura

Jaka będzie temperatura w środę, 23 czerwca?

Tropikalne upały wciąż nie odpuszczają Polakom. Na szczęście niektóre rejony będą mogły od nich odpocząć. Synoptycy zwracają też uwagę na ostre podmuchy wiatru.

- Temperatura maksymalna od 23 st. C, 25 st. C na zachodzie, Podhalu i Pomorzu, około 28 st. C w centrum, do 31 st. C, 33 st. C na wschodzie; chłodniej nad morzem, około 21 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny, a na wschodzie z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie, w czasie burz w porywach do 90 km/h - czytamy w prognozie na środę.

Prognoza pogody 23-24 czerwca. Noc ze środy na czwartek

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie także rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie burze, początkowo możliwy grad, jedynie na północnym zachodzie bez opadów. W drugiej połowie nocy burze możliwe są także na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie i miejscami południu od 10 mm do 20 mm. Nad ranem w dolinach Karpat możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 st. C, 13 st. C na zachodzie i Pomorzu, około 17 st. C w centrum, na północnym wschodzie i na Podhalu, do około 21st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych lub zmienny, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE