Pogoda na dziś, 3.05.2021: burze i grad atakują Polskę! Za oknami istne szaleństwo

2021-05-03 7:25 Konrad Marzec
Pogoda na dziś, 3.05.2021: BURZE i grad ATAKUJĄ Polskę! Za oknami istne SZALEŃSTWO
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na dziś, 3.05.2021: BURZE i grad ATAKUJĄ Polskę! Za oknami istne SZALEŃSTWO

Pogoda na dziś (3.05.2021) dla Polski. W poniedziałek (3 maja) za oknami bynajmniej nie będzie spokojnie. Meteorolodzy z IMGW zapowiadają m.in. burze, grad i opady... śniegu! Prognozy ponownie zadziwiają. W których regionach będzie najgorzej? Początek maja bynajmniej nie przynosi upragnionego przełomu. Szczegółowa prognoza pogody zostanie przeanalizowana na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 3.05.2021: BURZE i grad ATAKUJĄ Polskę! Za oknami istne SZALEŃSTWO, alerty IMGW
  2. Pogoda na dziś 3.05.2021. Ostrzeżenia IMGW
  3. Prognoza pogody 3.05.2021. Temperatura

Pogoda na dziś, 3.05.2021: BURZE i grad ATAKUJĄ Polskę! Za oknami istne SZALEŃSTWO, alerty IMGW

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 3 maja?

Pogoda na dziś (3.05.2021) bynajmniej nie zachęca do grillowania i długich spacerów. Przeglądamy oficjalny serwis IMGW i widzimy zapowiedzi niebezpiecznych zjawisk, w tym m.in. opadów... śniegu! Tak, to nie żart. Zima nie chce opuszczać Polski nawet w maju. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej. Rano na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie możliwy deszcz ze śniegiem, wysoko w górach opady śniegu do 2 cm - czytamy w prognozie na 3 maja.

Przeczytaj też: Majówka 2021. Pogoda długoterminowa i prognoza IMGW na maj. Będzie pogoda na grilla w majówkę? [1-3 maja 2021]

- Po południu na północnym zachodzie i na zachodzie kraju możliwe burze z opadami małego gradu - ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś 3.05.2021. Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia IMGW, poniedziałek 3 maja

3 maja do godziny 8:00 obowiązują m.in. pomarańczowe alerty IMGW dotyczące intensywnych opadów deszczu. Niepokojąco wygląda sytuacja w województwie warmińsko mazurskim. Dodatkowo, w tym regionie synoptycy spodziewają się silnego wiatru. Żółte ostrzeżenie związane z wichurami opublikowano także dla województwa podlaskiego. Z kolei w Zachodniopomorskiem mamy ostrzeżenie przed przymrozkami. 

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu od 30 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm - czytamy w komunikacie IMGW dla Olsztyna, pod którym podpisał się Tomasz Siemieniuk, synoptyk IMGW-PIB.

W prognozie ostrzeżeń IMGW widzimy też przymrozki i silny wiatr w innych regionach. Polecamy śledzić mapę alertów Instytutu.

Prognoza pogody 3.05.2021. Temperatura

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 3 maja?

Sprawdzamy też, co pokażą w poniedziałek słupki rtęci. Nie ma mowy o konkretnym opalaniu. - Temperatura maksymalna od 5°C północnym wschodzie, około 9°C w centrum i nad morzem do 11°C na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach na północnym wschodzie i wschodzie do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni - informuje IMGW.

Kolejne komunikaty meteo będziemy na bieżąco podawać w naszych lokalnych serwisach.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Niespodziewany atak zimy w Polsce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE