Pogoda na dziś, 10 maja: wichury do 90 km/h! Mogą zrywać dachy i pozbawić was prądu

2021-05-10 7:00 Konrad Marzec
Pogoda na poniedziałek, 10 maja: wichury do 90 km/h! Mogą zrywać dachy i pozbawić was prądu!
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 10 maja: wichury do 90 km/h! Mogą zrywać dachy i pozbawić was prądu / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (10.05.2021) dla Polski. W poniedziałek (10 maja) w naszym kraju zrobi się bardzo ciepło! Niestety są też złe wieści. Wichury mogą zrywać dachy i pozbawić prądu mieszkańców niektórych regionów. Meteorolodzy IMGW opublikowali ostrzeżenia, które będą obowiązywać również w poniedziałkowy poranek. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 10 maja: wichury do 90 km/h! Mogą zrywać dachy i pozbawić was prądu
  2. Prognoza pogody 10.05.2021. Temperatura
  3. Pogoda na dziś, 10 maja. Ostrzeżenia IMGW
  4. Prognoza pogody 10-11 maja. Noc z poniedziałku na wtorek

Pogoda na dziś, 10 maja: wichury do 90 km/h! Mogą zrywać dachy i pozbawić was prądu

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 10 maja?

Pogoda na dziś (10.05.2021) dla Polski przynosi bardzo ciekawe wieści. W naszym kraju zrobi się bardzo ciepło, ale meteorolodzy ostrzegają też przed niebezpiecznymi zjawiskami, z naciskiem na silny wiatr, który może solidnie dać się we znaki zagrożonym regionom. Zacznijmy jednak od dobrych informacji, przekazanych przez ekspertów IMGW. - W poniedziałek zachmurzenie małe lub bezchmurnie - czytamy w oficjalnym serwisie Instytutu.

Przeczytaj także: Tak policjanci oddali hołd asp. Michałowi Kędzierskiemu. Zobaczcie przejmujący film

Prognoza pogody 10.05.2021. Temperatura

Pod względem temperatur mamy bardzo dobre wieści. To będzie przyjemny początek tygodnia w Polsce. - Temperatura maksymalna od 18°C, 20°C na wschodzie do 25°C na zachodzie i południu, tylko na Helu około 17°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na południu okresami w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni - informuje IMGW.

- Na obszarach podgórskich w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h; początkowo na Przedgórzu Sudeckim, w Kotlinie Kłodzkiej i na południu Opolszczyzny do 75 km/h; początkowo w Beskidach do 80 km/h, wysoko w Sudetach do 90 km/h - czytamy w komunikacie IMGW, dotyczącym 10 maja.

Wichury mogą zrywać dachy i powodować przerwy w dostawach prądu. Warto przygotować się na ewentualne utrudnienia. 

Pogoda na dziś, 10 maja. Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia IMGW, 10.05.2021

W poniedziałek (10.05.2021) do godziny 10:00 lub 12:00 (w zależności od powiatu) będą obowiązywać ostrzeżenia pierwszego stopnia od IMGW dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Chodzi o silny wiatr. - Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południa - przekazuje w komunikacie dla Jeleniej Góry, Michał Mercik synoptyk IMGW-PIB.

Możliwe są aktualizacje. Mapę alertów IMGW znajdziecie TUTAJ.

Prognoza pogody 10-11 maja. Noc z poniedziałku na wtorek

- W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie, jedynie na krańcach północno-zachodnich umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C na Podhalu i 8°C, 9°C na wschodzie i miejscami w centrum do 13°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h - czytamy w serwisie IMGW.

Komunikaty meteo będziemy na bieżąco analizować w naszych lokalnych serwisach. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Express Biedrzyckiej - Michał Dworczyk: W KPRM mamy kilka kontroli NIK
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE