Pogoda na dziś, 12 maja: burze, grad i potężne wichury kontratakują. Alarm meteo dla Polski

2021-05-12 7:35
Pogoda na środę, 12 maja: burze, grad i deszcz kontratakują. Alarm meteo dla Polski
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 12 maja: burze, grad i deszcz kontratakują. Alarm meteo dla Polski

Pogoda na dziś (12.05.2021) dla Polski. W środę (12 maja) w naszym kraju nadal będzie bardzo ciepło! Niestety są też złe wieści, przekazane przez meteorologów IMGW. Niektóre regiony są narażone na aktywność burzy, przelotnych opadów deszczu i gradu. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej. Szczegółowa prognoza pogody tradycyjnie zostanie przeanalizowana na se.pl.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 12 maja: burze, grad i deszcz kontratakują. Alarm meteo dla Polski
  2. Prognoza pogody 12.05.2021. Temperatura
  3. Prognoza pogody 12-13 maja. Noc ze środy na czwartek

Pogoda na dziś, 12 maja: burze, grad i deszcz kontratakują. Alarm meteo dla Polski

Jaka będzie pogoda w środę, 12 maja?

Pogoda na dziś (12.05.2021) dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści. Cieszymy się z letnich temperatur, ale przy okazji niektóre regiony muszą się przygotować na nieprzyjemne opady deszczu. Mało tego - gdzieniegdzie mogą im towarzyszyć wyładowania atmosferyczne. Po szczegółową prognozę pogody tradycyjnie udajemy się na stronę IMGW. - Na wschodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i krańcach południowych umiarkowane i duże i tu przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm - czytamy w serwisie Instytutu.

Czytaj też: Młody mężczyzna skoczył z wiaduktu! Dramatyczne sceny na autostradzie

Prognoza pogody 12.05.2021. Temperatura

Jaka będzie temperatura w środę, 12 maja?

W kwestii temperatur mamy głównie dobre wieści. IMGW podtrzymuje - nadal dominują typowo letnie klimaty. Niestety trzeba się też liczyć z wichurami. 

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 21°C do 28°C; chłodniej na północnym zachodzie od 15°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków wschodnich, tylko na zachodzie z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h - informuje IMGW w prognozie na środę.

Prognoza pogody 12-13 maja. Noc ze środy na czwartek

Noc z 12 na 13 maja nie będzie należała do spokojnych. Specjaliści IMGW alarmują. - Na wschodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu i burzami. Lokalnie grad. W godzinach wieczornych w Karpatach zanikające opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Nad morzem przejściowo mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 6°C na Podlasiu, około 9°C w centrum, do 13°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków wschodnich, tylko na południowym zachodzie zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h - czytamy w serwisie Instytutu.

Warto regularnie śledzić komunikaty meteo. Będziemy je na bieżąco podawać w naszych lokalnych serwisach. 

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE