Młody mężczyzna skoczył z wiaduktu! Dramatyczne sceny na autostradzie koło Torunia

2021-05-11 12:46 Konrad Marzec
Desperat skoczył z wiaduktu na autostradzie! Dramatyczne sceny koło Torunia
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Desperat skoczył z wiaduktu na autostradzie! Dramatyczne sceny koło Torunia / Zdjęcie poglądowe

Dramatyczne sceny rozegrały się w minioną sobotę (8.05.2021) na autostradzie koło Torunia. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy natychmiast zatrzymali ruch pojazdów i wjazd na bramkach autostrady. - Tamowali krwotok i własnym ciałem unieruchamiali ciało desperata, który w bólu nie do końca był świadom zaistniałej sytuacji - relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Desperat skoczył z wiaduktu na autostradzie! Dramatyczne sceny koło Torunia

Oficer prasowa KMP w Toruniu, podinsp. Wioletta Dąbrowska opisująca dla nas sceny z soboty (8 maja) mówi o "niecodziennym zdarzeniu". Rzeczywiście - powiało grozą na A1 w Lubiczu Dolnym. Wszystko rozpoczęło się w momencie, gdy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zjeżdżając z autostrady A1, węzłem Lubicz, na wiadukcie autostradowym, zauważyli mężczyznę, który trzymał się rękoma po zewnętrznej stronie za barierki zabezpieczające wiadukt. - Mężczyzna w pewnej chwili puścił barierki i upadł z wysokości kilku metrów, na pas ruchu prowadzący w kierunku bramek autostradowych węzła Lubicz - informuje policjantka z Torunia.

Czytaj też: Makabryczne odkrycie w Toruniu. Zwłoki mężczyzny leżały w trawie

- Policjanci widząc co się dzieje natychmiast zatrzymali ruch zarówno na trasie jak i na bramkach. Błyskawicznie podbiegli do mężczyzny, żeby udzielić mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście mężczyzna pomimo doznanych licznych obrażeń był przytomny. Policjanci utrzymywali z nim cały czas kontakt i informowali co się dzieje. Przy wykorzystaniu wyposażenia apteczki, która jest niezbędnym elementem każdego pojazdu oraz zaopatrzenia specjalnej torby medycznej tamowali krwotok - relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Stróże prawa własnym ciałem i przy wykorzystaniu chwytów medycznych unieruchomili ciało mężczyzny, który w bólu nie do końca był świadom zaistniałej sytuacji. Nie dopuszczali, aby poszkodowany ruszał się, bo trzeba było unieruchomić jego kręgosłup a zwłaszcza kręgi szyjne do czasu przyjazdu karetki pogotowia. - Po przyjeździe medycy natychmiast przetransportowali 37-letniego mieszkańca gminy Obrowo do szpitala - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń i okolice na sygnale:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE