Toruń. Tygodniowa prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Dotarło do nas... lato!

2021-05-10 7:30 Konrad Marzec
Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Dotarło do nas... lato!
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Dotarło do nas... lato! / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody dla Torunia poprawi nastrój wszystkim tym, którzy chcieli konkretnego ocieplenia. W poniedziałek (7.05.2021) na termometrach zobaczymy bardzo przyjemne wartości! Czy taki stan rzeczy utrzyma się na długo?

Spis treści

  1. Toruń. Tygodniowa prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Dotarło do nas... lato!
  2. Toruń. Prognoza pogody na tydzień [10.05 - 16.05.2021]

Toruń. Tygodniowa prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Dotarło do nas... lato!

Prognoza pogody na najbliższy tydzień dla Torunia wygląda bardzo ciekawie. Meteorolodzy nie mają wątpliwości - do środy (12.05.2021) w regionie będzie bardzo ciepło. Nic więc dziwnego, że mówi się o powiewie lata! Mimo wszystko w poniedziałek (10.05.2021) godzinach porannych warto zaopatrzyć się w cieplejsze kurtki. - W dzień będzie słonecznie i sucho. Z południa będzie napływać bardzo ciepła masa powietrza, która po południu ogrzeje się do 24 st., ale poranek będzie chłodny - przekazuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Pogoda na dziś, 10 maja: wichury do 90 km/h! Mogą zrywać dachy i pozbawić was prądu

- Południowy wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, ale w porywach będzie dość silny (max prędkość do 45 km/h). Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na normalnym poziomie, a warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne - pisze Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Toruń. Prognoza pogody na tydzień [10.05 - 16.05.2021]

25-26 stopni na termometrach? To możliwe nawet przez kilka dni! Meteorolodzy są przekonani, że letnie temperatury zostaną z torunianami do 12 maja. Nie spodziewamy się przy tym deszczu, ale może powiać dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się utrzymywać na stabilnym poziomie (ok. 1000 - 1003 hPa). Od czwartku (13.05.2021) delikatne ochłodzenie. W weekend na termometrach 17-18 stopni, a w piątek możliwy przelotny deszcz. Nic jednak nie wskazuje na to, aby miały wrócić zimowe klimaty. Prawdopodobnie udało się ostatecznie przegnać tę porę roku. Można wyjąć z szaf krótkie spodenki i t-shirty!

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Toruń w pigułce:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE