Pogoda na dziś, 20 kwietnia: WOJNA zimy z wiosną! W Polsce spadnie ŚNIEG i ZAGRZMI

2021-04-20 7:03 Konrad Marzec
Pogoda na jutro, 20 kwietnia: WOJNA zimy z wiosną! W Polsce spadnie ŚNIEG i ZAGRZMI
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na jutro, 20 kwietnia: WOJNA zimy z wiosną! W Polsce spadnie ŚNIEG i ZAGRZMI

Pogoda na dziś (20.04.2021) dla Polski. We wtorek (20 kwietnia) meteorolodzy spodziewają się opadów śniegu, deszczu i lokalnie także burz, którym będą towarzyszyć konkretne podmuchy wiatru. Są też dobre wieści. W niektórych rejonach naszego kraju temperatury będą naprawdę przyjemne. Szczegółową prognozę pogody tradycyjnie przekazujemy wam na portalu se.pl.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 20 kwietnia: WOJNA zimy z wiosną! W Polsce spadnie ŚNIEG i ZAGRZMI
  2. Prognoza pogody. Temperatura 20.04.2021
  3. Jaka będzie temperatura we wtorek, 20 kwietnia?
  4. Prognoza pogody 20-21 kwietnia. Noc z wtorku na środę

Pogoda na dziś, 20 kwietnia: WOJNA zimy z wiosną! W Polsce spadnie ŚNIEG i ZAGRZMI

Jaka będzie pogoda we wtorek, 20 kwietnia?

Pogoda na dziś (20.04.2021) i kolejne meteorologiczne niespodzianki. Jeżeli myśleliście, że opady śniegu opuściły nasz kraj, to nie do końca jest to prawdą. Meteorolodzy IMGW, którzy codziennie przekazują na stronie Instytutu najnowszą prognozę pogody przekazują, iż w najbliższych godzinach musimy się przygotować na trudne warunki. - Zachmurzenie będzie miarkowane i duże, przed południem miejscami małe lub bezchmurnie - informują eksperci IMGW.

Czytaj też: Pogoda na majówkę 2021. Będzie pogoda na grillowanie? Oto długoterminowa prognoza IMGW na maj 2021

- Przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Lokalnie burze. Prognozowana suma opadów deszczu do 10 mm - czytamy w prognozie pogody IMGW.

Prognoza pogody. Temperatura 20.04.2021

Jaka będzie temperatura we wtorek, 20 kwietnia?

IMGW podaje, że we wtorek temperatura maksymalna od około 10°C nad morzem i na Pogórzu Karpackim do 14°C w centrum kraju i 17°C na krańcach zachodnich. - Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h - ostrzegają synoptycy.

Prognoza pogody 20-21 kwietnia. Noc z wtorku na środę

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i lokalne burze, stopniowo zanikające. W Tatrach opady śniegu. - Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1°C do 5°C, na Podhalu około 0°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich - informuje IMGW.

Uwaga - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej cały czas ostrzega przed roztopami. Alertem objęte są rejony z południowej i południowo-zachodniej części Polski. Mapę znajdziecie TUTAJ.

Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Mgły mogą solidnie dać się wam we znaki. Zdejmijcie nogę z gazu i zachowajcie odpowiedni poziom koncentracji. Ci, którzy muszą w nocy wyjść z domu powinni wziąć ze sobą ciepłe kurtki/płaszcze.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wiosna zawitała do Parku Oliwskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE