Pogoda na dziś, 4 sierpnia: Wichury do 75 km/h i burze to nie wszystko!

2021-08-04 6:50
Burza z piorunami w Polsce
Autor: CC Pixabay.com Prognoza pogody na środę, 4 sierpnia: Wichury i burze to nie wszystko / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (4.08.2021) dla Polski przynosi nieciekawe wieści. Przed nami kolejny dzień z burzami, gradem i porywistym wiatrem. Eksperci IMGW przekazują, że lokalnie warunki dadzą nam solidnie w kość. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 4.08.2021: Wichury do 75 km/h i burze to nie wszystko!

Jaka będzie pogoda w środę, 4 sierpnia?

Pogoda na dziś (4.08.2021) nie poprawi wam humoru. Meteorolodzy nie spodziewają się lata z prawdziwego zdarzenia. Mało tego - na stronie IMGW czytamy o nieprzyjemnych opadach i wichurach. Gdzie będzie najgorzej? - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy początkowo małe. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na ogół do 15 mm, w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim od 15 mm do 30 mm - informują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Czytaj też: Wstrząsający mord w Toruniu. Rozłupał głowę koledze od kieliszka

Prognoza pogody. Temperatura 4.08.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 4 sierpnia?

W środku lata jesteśmy przyzwyczajeni do temperatur na poziomie 30 stopni. W najbliższych godzinach nie zbliżymy się do takich wartości. Nie grożą nam upały. Problemem jest porywisty wiatr.

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 21°C do 24°C, chłodniej miejscami na północy i w rejonach podgórskich, od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, początkowo z przewagą południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, zwłaszcza na północnym wschodzie - informuje IMGW.

Prognoza pogody 4-5 sierpnia. Noc ze środy na czwartek 

Jaka będzie noc ze środy na czwartek? Synoptycy IMGW nie mają wątpliwości - nie będzie spokojnie, a przynajmniej nie wszędzie. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, początkowo na północnym wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm; w górach sumy opadów około 10 mm. Gdzieniegdzie na północy i w centrum mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 11°C miejscami w województwach północnych do 15°C, 16°C na południu i nad samym morzem. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach nad ranem do 70 km/h - czytamy w prognozie na 4/5 sierpnia. 

O ewentualnych utrudnieniach będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach. Warto śledzić też komunikaty IMGW.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE