Pogoda na wtorek 20 października. Do Polski napływa ciepłe powietrze [PROGNOZA]

2020-10-20 7:25 KM, PAP
Słońce przebija się zza chmur
Autor: CC Pixabay.com Pogoda na wtorek 20 października. Dzień bez deszczu? [PROGNOZA] / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na wtorek (20.10.2020) i szansa na brak opadów deszczu. Mimo jesiennego klimatu, w wielu rejonach Polski możemy pochować parasole do szafy. Nasz kraj jest w zasięgu wyżu z centrum nad Bałkanami. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie.

Spis treści

  1. Pogoda na wtorek 20 października. Sprawdź prognozy na dziś
  2. Prognoza pogody. Deszcz w nocy z wtorku na środę? 20-21 października

Pogoda na wtorek 20 października. Sprawdź prognozy na dziś

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadało. We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, początkowo w rejonie zalegania mgieł duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 8 st. C na północnym wschodzie do 13 st. C na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na południowym zachodzie kraju, do 70 km/h na Przedgórzu Sudeckim oraz do 75 km/h w górach, południowy i południowo-zachodni.

Czytaj także: Kujawsko-Pomorskie: Porzucił chorego królika w lesie. NIELUDZKIE zachowanie

- Wieczorem na Wybrzeżu oraz Pomorzu Zachodnim możliwe są słabe opady deszczu - przekazuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody. Deszcz w nocy z wtorku na środę? 20-21 października

W nocy na południu zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na północy kraju słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. C na południu do 7 st. C, 8 st. C w centrum kraju i 10 st.C lokalnie nad morzem, w dolinach górskich od 2 st. C do 4 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na terenach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.