Alarm w kościele Chrystusa Króla w Toruniu. Eucharystie odwołane, kancelaria zamknięta

2020-10-19 13:03 Konrad Marzec
Kościół p.w. Chrystusa Króla w Toruniu
Autor: CC Wikipedia / Mateuszgdynia Alarm w kościele Chrystusa Króla w Toruniu. Eucharystie odwołane, kancelaria zamknięta

Koronawirus krzyżuje plany parafii rzymskokatolickiej p.w. Chrystusa Króla w Toruniu. Z powodu kwarantanny księży i pracowników świeckich, odwołane zostały Eucharystie i inne nabożeństwa. Zamknięta jest także kancelaria. - Msze Święte w zamówionych intencjach będą odprawiane przez księży bez udziału wiernych. Modlimy się za wszystkich naszych Parafian i polecamy się Waszej modlitwie - czytamy w komunikacie parafii.

Alarm w kościele Chrystusa Króla w Toruniu. Koronawirus krzyżuje plany wielu mieszkańcom grodu Kopernika. Tylko w poniedziałek (19.10.2020) otrzymaliśmy informację o 27 kolejnych przypadkach na terenie naszego miasta. Na kwarantannę musieli się udać księża i pracownicy świeccy z wspomnianej we wstępie parafii. Komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronie świątyni. Przekazujemy go w całości poniżej (pisownia oryginalna).

Czytaj także: Wierni z Torunia nie muszą iść do kościoła! Biskup Wiesław Śmigiel udziela dyspensy

- W związku z koniecznością odbycia kwarantanny przez Księży pracujących w parafii oraz pracowników świeckich do odwołania nie będzie w naszej świątyni sprawowana Eucharystia oraz inne nabożeństwa. Zawieszone jest również działanie kancelarii. W ważnych sprawach duszpasterskich prosimy o zgłaszanie się do parafii sąsiednich. Msze Święte w zamówionych intencjach będą odprawiane przez księży bez udziału wiernych. Modlimy się za wszystkich naszych Parafian i polecamy się Waszej modlitwie - czytamy w komunikacie.

W Toruniu mamy 873 osoby zakażone koronawirusem (stan na 19.10.2020). A jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Kujawsko-Pomorskiem?

Stan na 19.10.2020 r.:

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 8 401,
  • liczba osób aktualnie w kwarantannie – 14 069,
  • liczba osób objętych nadzorem – 9 248,
  • liczba ozdrowieńców – 1 865,
  • liczba zgonów – 116,
  • liczba pobranych próbek – 221 462.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu