Pogoda w Toruniu. Siarczysty mróz, ale mniej śniegu [6.12.2021]

2021-12-06 7:04
Śnieg w okolicach Torunia
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda w Toruniu. Siarczysty mróz, ale tylko nocami [6.12.2021] / Zdjęcie poglądowe

Pogoda w Toruniu nie przyniesie w tym tygodniu to mieszanka dobrych i złych wieści. Pogoda dla Torunia na poniedziałek (6.12.2021 r.) zwiastuje niskie temperatury i chmury dominujące na niebie. Na szczęście poprawią się warunki biometeo!

Pogoda w Toruniu ostatnimi czasy nie zachwyca. Na początku tygodnia znów wielu torunian musiało skrobać szyby samochodów. Prognoza pogody na najbliższe godziny również jest daleka od idealnej, ale wygląda na to, że przez kilka dni będziemy mieli przerwę w opadach śniegu. Co nas czeka w najbliższych godzinach? - W poniedziałek będzie pochmurno z niewielkimi rozpogodzeniami, ale na ogół nie powinno padać. W ciągu dnia temperatura będzie stabilna na poziomie -1; 0 st., a północno wschodni umiarkowany wiatr zwiększy odczucie zimna, a pod koniec dnia osłabnie - przekazuje Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Straszna śmierć druhów z OSP Czernikowo. Piękny gest strażaków z Torunia

- Ciśnienie atmosferyczne będzie okresami nieznacznie wzrastać, a warunki biometeorologiczne poprawią się do obojętnych. W nocy z poniedziałku na wtorek przewaga chmur i pojawi się mróz do -6; -5 stopni - podaje w najnowszej prognozie Rafał Maszewski.

Pogoda w Toruniu. Siarczysty mróz nocami, za dnia niewiele lepiej

W kolejnych dniach mróz się nasili... - podkreśla na swojej stronie ekspert Rafał Maszewski. Do czwartku (9 grudnia 2021 r.) w ciągu dnia będziemy notować do -3 stopni, a nocami nawet do -7. Również w czwartek może spaść śnieg, a na pewno odnotujemy znaczącą obniżkę ciśnienia (do ok. 999 hPa). Wiatr zazwyczaj będzie słaby lub umiarkowany. Na minimalne ocieplenie trzeba będzie poczekać do końcówki tygodnia. 

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Toruniu, gdy zapada zmrok?
Tłumy na urodzinach Radia Maryja. WIDEO ze środka Areny Toruń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE