Straszna śmierć druhów z OSP Czernikowo. Piękny gest strażaków z Torunia

2021-12-04 16:36
Straszna śmierć druhów z OSP Czernikowo. Zbiórka na nowy wóz strażacki
Autor: reprodukcja Super Express / archiwum prywatne Straszna śmierć druhów z OSP Czernikowo. Piękny gest strażaków z Torunia / Zdjęcie ilustracyjne

Czernikowo. Śmierć strażaków ochotników - Eweliny i Jana wstrząsnęła całą Polską. Oboje zginęli, bo chcieli pomagać innym i o poranku ruszyli do pożaru sadzy. Nic nie wróci im życia, ale ich koledzy z OSP Toruń-Bielawy chcą pokazać, że w obliczu tragedii potrafią się zjednoczyć i zebrać środki na zakup nowego wozu pożarniczego, będącego symbolem pamięci o zmarłych.

O strasznym wypadku w Czernikowie, śmierci Jana (62 l.) i Eweliny (29 l.) mówi cała Polska. W czwartkowy poranek (2.12.2021 r.) strażacy ochotnicy z OSP Czernikowo wyjechali do pożaru sadzy. Około godziny 4:40 na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z DK nr 10 uderzył w nich tir. Nie wiadomo, kto w tej sytuacji zawinił. Najbliżsi Jana mówią, że to w tej chwili nie ma znaczenia. Straszna tragedia dotknęła tych, którzy bardzo chcieli pomagać innym. Teraz koledzy z OSP Toruń-Bielawy wyszli z inicjatywą, która ma być symbolem pamięci o ofiarach wypadku. - Chcielibyśmy założyć zbiórkę środków na zakup nowego wozu dla Druhów z OSP Czernikowo. Pojazd pożarniczy po wypadku nie nadaje się do dalszego użytku, a jako upamiętnienie poległych, jednostka chce wciąż funkcjonować - czytamy w serwisie zrzutka.pl. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Sprawdź też: Śmierć strażaków OSP w Czernikowie. Natychmiastowe śledztwo

Śmierć strażaków OSP Czernikowo. Zbiórka na nowy wóz strażacki

- Jako jednostki OSP jesteśmy po to by pomagać ludziom o każdej porze dnia i nocy. "Bogu Na Chwałę, Ludziom na Ratunek" - podkreślają pomysłodawcy zbióki na portalu zrzutka.pl. Do soboty (4.12.2021 r.) do godziny 16:30 zebrano nieco ponad 16 tysięcy złotych. Celem jest okrągły milion. 

- Teraz my jako społeczeństwo pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i zebrać środki na zakup nowego wozu pożarniczego dla jednostki OSP CZERNIKOWO, który będzie symbolem wsparcia i kolejnym uczczeniem pamięci Eweliny i Jana. Cześć ich Pamięci - przekazali organizatorzy. 

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ. Poniżej zamieszczamy również widget, który powinien ułatwić wam dostęp. Rodzinie i bliskim zmarłych składamy wyrazy współczucia. 

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki pieniędzy?
Zderzenie wozu strażackiego z TIR-em. Strażak i ratowniczka zginęli na miejscu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE