Śmierć młodej strażaczki i jej kolegi z OSP Czernikowo. Od tych słów pęka serce. "Nie możemy się otrząsnąć"

2021-12-02 9:51
Strażacy OSP Czernikowo nie żyją. Zginęli w wypadku
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / CC Pixabay.com Śmierć młodej strażaczki i jej kolegi z OSP Czernikowo. Od tych słów pęka serce. "Nie możemy się otrząsnąć" / Zdjęcie ilustracyjne

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku w Czernikowie. - Nie możemy pogodzić się ze śmiercią naszych strażaków z OSP - powiedział PAP wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki. Dwoje druhów OSP Czernikowo zginęło w czwartek rano w wyniku zdarzenia samochodu ratowniczo-gaśniczego z tirem. Strażacy jechali do pożaru sadzy.

Śmierć młodej strażaczki i jej kolegi z OSP Czernikowo. "Nie możemy się otrząsnąć"

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku w Czernikowie, w którym zginęła młoda strażaczka i jej kolega z OSP Czernikowo. Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek (2.12.2021 r.) ok. godziny 4:40. Druhowie z powiatu toruńskiego jechali do pożaru sadzy i na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z dk nr 10 zderzyli się z tirem. Trzech strażaków jest rannych, ale na szczęście wszyscy są przytomni. - Dla nas, jako mieszkańców gminy to ogromna tragedia. Ludzie, którzy na co dzień i także dzisiaj - tego feralnego poranka, niosąc pomoc naszym mieszkańcom, stracili życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Trudno nam się z tym pogodzić. Na pewno zorganizujemy żałobę gminną, odwołamy wszystkie imprezy. To wstrząsająca wiadomość, która napłynęła do nas z samego rana -  powiedział w rozmowie z PAP wójt Tomasz Krasicki. Dodał, że w wypadku zginęli strażacy z OSP Czernikowo - młoda kobieta i mężczyzna. - To niesamowita tragedia. Nie możemy się otrząsnąć - wskazał wójt. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej o sprawie: Potworna tragedia w Czernikowie. W wypadku zginęło dwoje strażaków ochotników

- Spektrum działania OSP jest bardzo szerokie: od kultury przez animację społeczną. Przede wszystkim polega jednak na ratowaniu mienia, życia i zdrowia mieszkańców gminy, w której działają. Dziś jeszcze mocniej widzimy, jak bardzo odpowiedzialna jest to służba, jak ważna. Może być jednak - jak widać - tragiczna i dramatyczna dla tych, którzy tę pomoc niosą. Należy z tej sytuacji wyciągnąć daleko idące wnioski, otoczyć jeszcze większym szacunkiem społecznym tych ludzi, chociaż on i tak jest ogromny. Trzeba też wesprzeć OSP jeszcze bardziej finansowo. Ci ludzie jechali pomagać innym przed 5 rano. Wszyscy mieszkańcy - co do zasady - o tej porze śpią, a strażacy na sygnał syreny podnieśli się i chcieli jak zawsze nieść pomoc. Tym razem nie dojechali. Nie mam słów - wskazał wójt w rozmowie z PAP.

Wójt gminy Czernikowo o trudach pracy strażaków

Wójt przyznał, że strażacy, którzy zginęli w wypadku, to mieszkańcy jego gminy. Jedna z tych osób pracowała także w Urzędzie Gminy. - Rodziny na pewno nie dowierzają na tym etapie w to, co się stało. Tak samo nie dowierzamy my wszyscy = mieszkańcy. Staramy sobie to wszystko poukładać, zrozumieć to, ale na ten moment wydaje się to niemożliwe - dodał. Rozmówca Polskiej Agencji Prasowej poprosił o to, aby zawsze podkreślać jak ważna i trudna jest służba strażaków OSP i PSP.

Dwoje strażaków OSP zginęło na miejscu. Troje strażaków OSP zostało rannych i zabranych do szpitala. W wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP. Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie - powiedział natomiast w rozmowie z PAP mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. 

Dk 10 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd. W kierunku Torunia przez Wolę, Mazowsze i Dobrzejewice. W kierunku Warszawy w miejscowości Czernikówko trzeba zjechać na pobliską drogę lokalną. Przyczyny wypadku ustala policja, pracująca pod nadzorem prokuratora.

Dk 10 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd. W kierunku Torunia przez Wolę, Mazowsze i Dobrzejewice. W kierunku Warszawy w miejscowości Czernikówko trzeba zjechać na pobliską drogę lokalną

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE