Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

Czernikowo. Młoda strażaczka i jej kolega zginęli w koszmarnym wypadku. Kim były ofiary?

2021-12-02 8:59

Koszmarny wypadek w Czernikowie miał miejsce w czwartek (2.12.2021 r.). Koło Torunia zginęło dwoje strażaków druhów z OSP Czernikowo, którzy jechali do pożaru sadzy. To właśnie wtedy ich samochód zderzył się z tirem. Śmierć ochotników poruszyła środowisko. Kim były ofiary? Nasz materiał znajdziecie na se.pl poniżej.

Czernikowo. Dwoje strażaków zginęło w wypadku na dk nr 10

W czwartek (2.12.2021 r.) w godzinach porannych spłynęła do nas fatalna wiadomość. W tragicznym wypadku w Czernikowie zginęło dwoje strażaków ochotników. Chcieli pomagać innym, a w tym konkretnym przypadku jechali do pożaru sadzy. - Wóz strażacki zderzył się z ciężarówką. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło 2 strażaków, a 3 zostało rannych - podają poruszeni koledzy z OSP Solec Kujawski za pośrednictwem Facebooka. Jak udało nam się ustalić w rozmowie z oficer prasową KMP w Toruniu - wszyscy ranni byli przytomni i zostali przetransportowani do szpitali w Lipnie i Toruniu. Na feralnym skrzyżowaniu ul. Słowackiego z dk nr 10 przez kilka godzin będą pracować policjanci i strażacy.

Czytaj też: Kłótnia rodzinna zamieniła się w horror. Policjanci w dramatycznej akcji

- Do wypadku doszło ok. godziny 4:40. Pojazd specjalny OSP Czernikowo zderzył się z ciężarówką marki man. Przyczyny i okoliczności wyjaśni śledztwo pod nadzorem prokuratora - mówi nam podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego KMP w Toruniu.

Dwoje strażaków zginęło w Czernikowie. Kim były ofiary?

- Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów - podali strażacy z KM PSP Toruń na Facebooku. Śmierć kolegów poruszyła całe środowisko. Kim były ofiary?

Reporter naszego portalu ustalił, że w wypadku zginął 62-letni kierowca samochodu OSP Czernikowo oraz 29-letnia kobieta, również strażaczka ochotniczka z tej miejscowości. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym, a mężczyzna pracował w miejscowym Urzędzie Gminy jako konserwator. Rodzinom, bliskim i całej społeczności OSP Czernikowo składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani