Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

Czernikowo. Młoda strażaczka i jej kolega zginęli w koszmarnym wypadku. Kim były ofiary?

2021-12-02 8:59

Koszmarny wypadek w Czernikowie miał miejsce w czwartek (2.12.2021 r.). Koło Torunia zginęło dwoje strażaków druhów z OSP Czernikowo, którzy jechali do pożaru sadzy. To właśnie wtedy ich samochód zderzył się z tirem. Śmierć ochotników poruszyła środowisko. Kim były ofiary? Nasz materiał znajdziecie na se.pl poniżej.

Czernikowo. Dwoje strażaków zginęło w wypadku na dk nr 10

W czwartek (2.12.2021 r.) w godzinach porannych spłynęła do nas fatalna wiadomość. W tragicznym wypadku w Czernikowie zginęło dwoje strażaków ochotników. Chcieli pomagać innym, a w tym konkretnym przypadku jechali do pożaru sadzy. - Wóz strażacki zderzył się z ciężarówką. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło 2 strażaków, a 3 zostało rannych - podają poruszeni koledzy z OSP Solec Kujawski za pośrednictwem Facebooka. Jak udało nam się ustalić w rozmowie z oficer prasową KMP w Toruniu - wszyscy ranni byli przytomni i zostali przetransportowani do szpitali w Lipnie i Toruniu. Na feralnym skrzyżowaniu ul. Słowackiego z dk nr 10 przez kilka godzin będą pracować policjanci i strażacy.

Czytaj też: Kłótnia rodzinna zamieniła się w horror. Policjanci w dramatycznej akcji

- Do wypadku doszło ok. godziny 4:40. Pojazd specjalny OSP Czernikowo zderzył się z ciężarówką marki man. Przyczyny i okoliczności wyjaśni śledztwo pod nadzorem prokuratora - mówi nam podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego KMP w Toruniu.

Dwoje strażaków zginęło w Czernikowie. Kim były ofiary?

- Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów - podali strażacy z KM PSP Toruń na Facebooku. Śmierć kolegów poruszyła całe środowisko. Kim były ofiary?

Reporter naszego portalu ustalił, że w wypadku zginął 62-letni kierowca samochodu OSP Czernikowo oraz 29-letnia kobieta, również strażaczka ochotniczka z tej miejscowości. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym, a mężczyzna pracował w miejscowym Urzędzie Gminy jako konserwator. Rodzinom, bliskim i całej społeczności OSP Czernikowo składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE