Potworna tragedia w Czernikowie. W wypadku zginęło dwoje strażaków ochotników

2021-12-02 8:57
Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

Czernikowo. Koszmarny wypadek na DK nr 10 miał miejsce w czwartek (2.12.2021), ok. godziny 4:40. Samochód OSP Czernikowo zderzył się z tirem. Niestety jest aż pięcioro poszkodowanych. Nie żyje dwoje strażaków ochotników z Czernikowa. Ich śmierć poruszyła całe środowisko.

Czernikowo. Koszmarny wypadek na dk nr 10. Nie żyje dwoje strażaków

Informacja o tragicznym wypadku na dk nr 10 w Czernikowie (powiat toruński) pojawiła się na kanale Komendy Wojewódzkiej PSP o godzinie 5:48. Na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego ze wspominaną wcześniej trasą, samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym.  - Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP - podaje w mediach społecznościowych KM PSP w Toruniu. Rzecznik prasowy PSP Krzysztof Batorski podał w rozmowie z PAP, że ranni są przytomni.

Więcej o sprawie:

Śmierć młodej strażaczki i jej kolegi z OSP Czernikowo. Od tych słów pęka serce. "Nie możemy się otrząsnąć"

Tragiczny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega. Kim byli?

- Ofiary to młoda kobieta oraz kierowca wozu OSP. Kierowca tira był trzeźwy. Droga jest zablokowana, funkcjonariusze kierują na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Na miejscu pracują w tej chwili policjanci. Zabezpieczamy ślady, przesłuchujemy świadków. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratora - powiedziała nam podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego KMP w Toruniu.

Na miejscu pracują też służby medyczne, psychologowie i pięć zastępów straży. Środowisko jest głęboko poruszone śmiercią druhów. - Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów - czytamy na stronie KM PSP Toruń na Facebooku.

Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie. Więcej informacji wkrótce! Rodzinom i bliskim strażaków składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE