Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Koszmarny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega

Potworna tragedia w Czernikowie. W wypadku zginęło dwoje strażaków ochotników

2021-12-02 8:57

Czernikowo. Koszmarny wypadek na DK nr 10 miał miejsce w czwartek (2.12.2021), ok. godziny 4:40. Samochód OSP Czernikowo zderzył się z tirem. Niestety jest aż pięcioro poszkodowanych. Nie żyje dwoje strażaków ochotników z Czernikowa. Ich śmierć poruszyła całe środowisko.

Czernikowo. Koszmarny wypadek na dk nr 10. Nie żyje dwoje strażaków

Informacja o tragicznym wypadku na dk nr 10 w Czernikowie (powiat toruński) pojawiła się na kanale Komendy Wojewódzkiej PSP o godzinie 5:48. Na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego ze wspominaną wcześniej trasą, samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym.  - Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP - podaje w mediach społecznościowych KM PSP w Toruniu. Rzecznik prasowy PSP Krzysztof Batorski podał w rozmowie z PAP, że ranni są przytomni.

Więcej o sprawie:

Śmierć młodej strażaczki i jej kolegi z OSP Czernikowo. Od tych słów pęka serce. "Nie możemy się otrząsnąć"

Tragiczny wypadek w Czernikowie. Nie żyje młoda strażaczka i jej kolega. Kim byli?

- Ofiary to młoda kobieta oraz kierowca wozu OSP. Kierowca tira był trzeźwy. Droga jest zablokowana, funkcjonariusze kierują na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Na miejscu pracują w tej chwili policjanci. Zabezpieczamy ślady, przesłuchujemy świadków. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratora - powiedziała nam podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego KMP w Toruniu.

Na miejscu pracują też służby medyczne, psychologowie i pięć zastępów straży. Środowisko jest głęboko poruszone śmiercią druhów. - Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów - czytamy na stronie KM PSP Toruń na Facebooku.

Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie. Więcej informacji wkrótce! Rodzinom i bliskim strażaków składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki