Pogodowy armagedon zaatakuje Polskę. -13 stopni na początek. Ekspertka nie zostawia złudzeń

i

Autor: PW Pogodowy armagedon zaatakuje Polskę. -13 stopni na początek. Ekspertka nie zostawia złudzeń

Tu będzie najgorzej

Pogodowy armagedon zaatakuje Polskę. -13 stopni na początek. Ekspertka nie zostawia złudzeń

2023-12-08 20:31

Pogodowy armagedon będzie z nami podczas weekendu. Prognozy dla Polski nie są korzystne, a wręcz przeciwnie - siarczyste mrozy i śnieżyce nie będą zachęcały do wychodzenia z domów. Ekspertka IMGW zdradza gdzie i kiedy będzie najgorzej. Szczegóły opisujemy w poniższym artykule na pogodase.pl.

Już w nocy z piątku na sobotę (8-9 grudnia 2023) pogoda będzie daleka od idealnej. Wszyscy ci, którzy będą mieli taką możliwość wybiorą odpoczynek w domu. Pozostali zmierzą się z niebezpiecznymi zjawiskami meteo. - W całym kraju zachmurzenie będzie duże. Termometry wskażą od -13 do zera stopni Celsjusza. Możliwe mgły osadzające szadź ograniczające widzialność do 100 metrów - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Dziennikarz "Super Expressu" przeanalizował szczegóły prognozy, z których wynika, że dwucyfrowe mrozy przyjdą na terenach podgórskich, a -8 stopni odnotujemy na Zamojszczyźnie

W nocy spadnie śnieg, a na zachodzie zmierzymy się z opadami marznącego deszczu lub mżawki. Na drogach i chodnikach zapanuje "szklanka", więc trzeba zachować ostrożność. Niestety, po niespokojnej nocy, w ciągu dnia pogoda nie odpuści.

Pogodowy armagedon w Polsce. Tutaj pogoda będzie najgorsza

W sobotę na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie temperatury spadną poniżej zera. W Suwałkach termometry wskażą -4 stopni, a mieszkańcom i gościom przydadzą się bardzo ciepłe płaszcze. 

- Zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami śniegu, na zachodzie i w centrum przechodzącymi w deszcz ze śniegiem oraz miejscami marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź; na zachodnim wybrzeżu opady deszczu. Rano lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów - alarmuje IMGW. Centralna, północna, północno zachodnia, i południowo zachodnia Polska jest objęta ostrzeżeniem pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. W prognozie alertów są kolejne, obejmujące wszystkie województwa. Możliwe są aktualizacje!

Będzie zmiana pogody. Uwaga na wichury i roztopy

W nocy z soboty na niedzielę do niebezpiecznych zjawisk meteo dojdzie silny wiatr. W Sudetach porywy osiągną 100 km/h, a na Wybrzeżu 60 km/h. W drugiej części weekendu opady śniegu i mrozy nie odpuszczą, ale już na zachodzie zrobi się wyraźnie cieplej. W niedzielę możliwe nawet 7 stopni na plusie. Końcówka obecnego i początek przyszłego tygodnia wiąże się z planowanymi ostrzeżeniami IMGW, dotyczącymi roztopów. Synoptycy spodziewają się ich na południu, wschodzie i na południowym zachodzie. Alerty będziemy aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Zobacz memy o zimie. Rozbawiają do łez i pozwalają się rozgrzać!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Źródło: Pogodowy armagedon zaatakuje Polskę. -13 stopni na początek. Ekspertka nie zostawia złudzeń