Policja jeździ po mieście z WAŻNYM komunikatem dla mieszkańców! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-03-26 12:32 Konrad Marzec

Koronawirus w Polsce zmusił nas do porzucenia swoich przyzwyczajeń i ograniczenia do minimum aktywności poza domem. Policjanci z Włocławka, wykorzystując nagłośnienie na radiowozach podczas patrolowania ulic miasta i powiatu, przesyłają ważny komunikat do mieszkańców i zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu. To element wspólnej akcji służb, w tym straży miejskiej i WOPR-u. Warto się do niego zastosować!

Włocławscy policjanci apelują, aby w czasie stanu epidemii pozostać w domu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus zmusił rządzących do podjęcia drastycznych kroków. Z powodu panującego zagrożenia premier Mateusz Morawiecki i jego ludzie nakazali mieszkańcom naszego kraju zdecydowane ograniczenie aktywności poza domem. Możemy jedynie jeździć/chodzić do pracy, wyprowadzać psa, biegać, robić zakupy, korzystać z pomocy lekarzy itp.. Przymusowa kwarantanna uwiera Polaków, ale większość z nich doskonale zdaje sobie sprawę, że tylko w ten sposób możemy względnie szybko pokonać koronawirusa z Chin. Uświadomić lokalną społeczność próbują policjanci z Włocławka, którzy wspólnie z innymi przedstawicielami służb apelują do obywateli. 

Od wtorku (24 marca) na ulicach pojawiły się policyjne radiowozy, z których za pomocą megafonów policjanci przestrzegają i apelują o pozostanie w domu. Wszystko po to, aby zminimalizować zagrożenie epidemiologiczne w ramach akcji #zostanwdomu.

- W czasie, kiedy trwają działania mające na celu minimalizacje możliwości zarażenia się koronawirusem, stosujmy się do wydawanych poleceń wszystkich służb, wśród których są także policjanci. Funkcjonariusze codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną, które zgodnie z przepisami muszą przebywać w domowej izolacji. Przypominamy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Za złamanie tego obowiązku możemy narazić się na postępowanie w sprawie o wykroczenie oraz przestępstwo narażenia zdrowia i życia innych osób - czytamy w komunikacie KMP we Włocławku.

- Na terenie działania policjantów z Włocławka odnotowaliśmy dwa przypadki niestosowania się do obowiązku kwarantanny, w których mundurowi prowadzą postępowania w sprawie o wykroczenia. Po zakończeniu czynności materiały trafią do sądu, gdzie osobom łamiącym przepisy może grozić wysoka grzywny. Dodatkowo o całej sprawie powiadomiono powiatowego inspektora sanitarnego - informują funkcjonariusze.

Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje do mieszkańców regionu - zastosujmy się do próśb służb. Większa mobilizacja spowoduje, że szybciej pokonamy koronawirusa i wrócimy do normalnego trybu życia!

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.