Policyjna akcja na Kujawach i Pomorzu. Aż 20 kierowców pod wpływem alkoholu!

2019-09-10 10:34 AG
Policyjna akcja na Kujawach i Pomorzu. Aż 20 kierowców pod wpływem alkoholu!
Autor: KWP Bydgoszcz

Wczoraj w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 5.00 do 8.30. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 77 policjantów ruchu drogowego i 48 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 11 201 kierujących i ujawnili 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 10 w stanie po użyciu alkoholu. Znalazł się również jeden rowerzysta, który zdecydował się na jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy i 2 dowody rejestracyjne. Poza tym 3 kierowców nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący traci też prawo jazdy.